ReklamaBilbord - Osram 04.11-30.11 Kamila

Diagnostyka

Diagnostyka

ponad rok temu  12.04.2011, ~ Administrator   

Nowe urządzenie diagnostyczne Delphi
Strona 1 z 2

Urządzenie umożliwi mechanikom uzyskanie szybszego i lepszego dostępu do diagnostyki pokładowej, wsparcia technicznego i informacji serwisowych. Urządzenie zostało zaprojektowane dla stacji obsługi, włączając w to szybko rozwijającą się sieć Centrów Serwisowych Delphi. Komputer jest wyposażony w 10 calowy, obrotowy wyświetlacz, odporny zarówno na zalanie wodą, jak i na zadrapania. To pozwoli mechanikom na wykorzystanie urządzenia jak tabletu i diagnozowania usterek przy użyciu jednej ręki, podczas gdy druga ręka będzie służyła do operowania rysikiem na ekranie dotykowym. Następnie, poprzez proste odwrócenie ekranu, mechanicy mogą przekształcić urządzenie w zwykły laptop i wykorzystać pełną klawiaturę do wyszukiwania odpowiednich danych technicznych.


Inne cechy to wbudowana kamera sieciowa, przydatna przy zapewnianiu wsparcia technicznego i Internetowych sesji treningowych. Rysik zapewnia kontrolę nad ekranem dotykowym i daje również możliwość rozpoznawania pisma odręcznego. Trwałość baterii tego przyjaznego dla użytkownika urządzenia wynosi do 8,5 godziny – wystarczająco długo, aby zapewnić jego prawidłowe działanie przez cały dzień pracy.

[img_full]8527|10756[/img_full]


- Delphi uważa, że jest to pierwszy trwały, przenośny komputer PC przeznaczony dla stacji obsługi pojazdów – stwierdził Mike Rayne, wiceprezes Diesel Aftermarket, Delphi Product & Service Solutions. - To tanie i skuteczne narzędzie diagnostyczne, zaprojektowane zostało z myślą o potrzebach wynikających z prowadzenia warsztatu. Ponieważ urządzenie działa w środowisku Windows, więc mechanicy będą mogli je obsługiwać w sposób intuicyjny i będą mogli nawet dodawać swoje własne aplikacje, takie jak na przykład Word czy Excel – tak aby w pełni wykorzystać możliwości nowego systemu. Z przyjemnością informujemy, że obserwujemy bardzo pozytywne pierwsze reakcje rynku. Chwalono wszystkie aspekty urządzenia – między innymi korzystną relację ceny do wartości urządzenia, jego przenośność, trwałość i odporność na zniszczenie i przystosowanie do trudnych warunków panujących w warsztatach samochodowych.


Wykorzystujący oprogramowanie diagnostyczne Delphi komputer pozwala mechanikom na analizowanie, zapisywanie i drukowanie parametrów i danych w czasie rzeczywistym zarówno w formie tekstu jak i w postaci graficznej, analizowanie informacji dotyczących kodów błędów i przeprowadzanie szeregu czynności związanych z konfiguracją i regulacją systemów. Obecnie, większość modeli samochodów umożliwia przeprowadzenie pełnego skanu pojazdów i inteligentnego skanu systemów. Komputer może się połączyć bezpośrednio z Bazą Danych Oprogramowania Technicznego Delphi, umożliwiając użytkownikowi zapoznanie się z informacjami serwisowymi dla wyposażenia fabrycznego, systemem wyceny, systemem szacowania czasu napraw i schematami okablowania. Aby uczynić urządzenie jeszcze bardziej przyjaznym dla użytkownika, komputer, otwierając bazę danych technicznych, automatycznie dobierze ją do diagnozowanego pojazdu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony