Diagnostyka

temat miesiąca

Wyposażenie warsztatu

Diagnostyka

ponad rok temu  12.10.2018, ~ Administrator   

Nowoczesny samochód to ponad 300 parametrów diagnostycznych

- Dzisiaj nowoczesny samochód posiada ponad 300 parametrów diagnostycznych monitorujących działanie jego układów. Szacuje się, że do 2020 roku, będzie ich około 1000, a każdy z nich poinformuje warsztat o szybszych możliwościach lokalizacji i naprawy błędów - mówi Jean-Francois Bouveyron, wiceprezes ds. rynku części zamiennych w Delphi Technologies Aftermarket. - Dla warsztatów wyposażonych we właściwe narzędzia, otwierają się znaczne możliwości oferowania napraw o dużej wartości na rynku o wysokim potencjale wzrostu. 

Delphi Technologies wprowadza na rynek nowe narzędzie diagnostyczne DS-nano™. Bazuje ono na tym samym oprogramowaniu, co znane w warsztatach urządzenie Delphi DS150E, oferując jednak przy tym uproszczoną obsługę.

- To intuicyjne urządzenie umożliwia mechanikom odczytywanie i kasowanie kodów błędów, ponowne kodowanie, aktywowanie komponentów , a także resetowanie kontrolek serwisowych dla kluczowych układów takich jak: zapłon, układ paliwowy, Diesel, układ hamulcowy i układ klimatyzacji. Zatem jest ono idealne dla warsztatów wykorzystujących szybko rozwijający się segment możliwości diagnostycznych przy minimalnej inwestycji. DS-nano™ pojawi się w sprzedaży na początku 2019 roku - informuje Delphi Technologies.

DS-nano™ jest rozwiązaniem bazującym wyłącznie na interfejsie komunikacyjnym pojazdu (VCI), co pozwala na  obniżenie kosztów. Wykorzystuje ten sam niezawodny, bogaty w funkcje interfejs diagnostyczny, jak sprawdzone urządzenie DS150E i został sparowany z dostosowaną do potrzeb wersją oprogramowania CAR MAX. DS-nano™, podkreśla producent, zapewni szybką i intuicyjną diagnostykę podstawowych systemów pojazdu dla wielu marek i modeli. Obejmujące szeroką bazę danych pojazdów oprogramowanie wyposażono w wiele intuicyjnych funkcji, takich jak inteligentny skan systemu dla uwzględnionych w narzędziu pozycji, inteligentna identyfikacja systemu oraz wbudowana funkcja raportowania.

- Biorąc pod uwagę coraz większą liczbę układów samochodowych kontrolowanych elektronicznie, już wkrótce diagnostyka OBD będzie niezbędna w każdym warsztacie - dodaje Jean-Francois Bouveyron. -DS-nano™ jest niedrogim rozwiązaniem, które sprawi, że warsztaty będą wyposażone w narzędzie diagnostyczne dostosowane do obecnych i przyszłych potrzeb.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ GTI 1 ponad rok temu Co to znaczy niedrogie? ile, proszę podać cenę.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony