Seria SMART w ofercie Delta Eletronics, fot. Piotr Łukaszewicz
Samochody są coraz bardziej zaawansowane, dlatego potrzebujemy coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań dla diagnostyki. - Komputer w samochodzie nie zawsze prawdę powie lub powie zbyt ogólnie. Niezastąpione są specjalistyczne testery - mówi Joann Bogusz z DeltaTech Electronics, z którą rozmawialiśmy podczas targów Inter Cars w Warszawie.
Deltatech Electronics to producent urządzeń diagnostycznych. Na warszawskich targach firma zaprezentowała cztery nowości. Trzy z czterech nowości należą do serii Smart. Są to:
SIT-12 – tester do pomiarów parametrów elektrycznych (pompo-) wtryskiwaczy
QST5 – tester czujników
SET-12 – tester parametrów elektrycznych
Czwartą nowością jest TP-TACT – tester i programator sterowników turbodoładowania.
- Myślę że rośnie świadomość wśród mechaników, że diagnostyka to pierwszy krok i podstawa w warsztacie. Mam nadzieję, że będziemy mieć w tym czynny udział i pomagać w codziennej pracy polskim warsztatom – dodaje Joanna Bogusz.
Na co warto zwrócić uwagę wybierając tester diagnostyczny do warsztatu?
- Ja przede wszystkim zalecałabym zwrócenie uwagi na wygodę pracy. Będziemy na tym urządzeniu pracować codziennie, nieraz w bardzo emocjonujących sytuacjach, gdzie jest dużo stresu. Chodzi o to, żeby tester był wygodny w użyciu, żeby można było na nim polegać. A jeśli są problemy – żeby można było do kogoś się zwrócić. Do nas można zawsze – mówi J. Bogusz. - W serii testerów Smart staraliśmy się położyć nacisk na intuicyjność obsługi, łatwość codziennej pracy. To są testery, które naprawdę przydadzą się w każdym warsztacie i mogą bardzo przyspieszyć pracę.
Przyjrzymy się bliżej jednej z nowości...
Tester QST-5 to przełomowe urządzenie do testowania czujników. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, diagnostyka czujników staje się niezwykle szybka i łatwa. Tester obsługuje wiele rodzajów czujników stosowanych w pojazdach, w tym czujniki:
• indukcyjne,
• Halla,
• potencjometry,
• temperatury,
• ciśnienia,
• stukowe,
• dwupozycyjne.
Test czujnika podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym QST-5 ustala typ czujnika oraz jego wyprowadzenia, jednocześnie mierząc parametry elektryczne. W drugim etapie przeprowadzany jest test funkcjonalny czujnika.
Do testera QST-5 dołączona jest dedykowana aplikacja Android, poszerzająca możliwości urządzenia, m. in. o ekran zdalny, który pozwala na wygodne sprawdzenie czujników z utrudnionym dostępem. Ponadto, użytkownik może dodawać wykonane pomiary do Bazy Czujników, uzupełniając je np. o zdjęcie czujnika.
Zarówno tester QST-5 jak i aplikacja Android są intuicyjne w obsłudze, sprawdzą się nie tylko w rękach doświadczonych mechaników, ale i osób początkujących.
Komentarze (4)