Diagnostyka

Diagnostyka

miesiąc temu  27.05.2022, ~ Administrator   

Testy i pomiary to podstawa! Co pomoże w zidentyfikowaniu problemu z samochodem?

Do najważniejszych narzędzi, które służą do identyfikowania​ usterek w pojazdach, należą mierniki elektryczne. Dzięki nim profesjonaliści zbadają m.in. napięcie, natężenie, rezystancję, obecność pola magnetycznego czy nawet sprawdzą temperaturę poszczególnych elementów.

Nigdy nie wiadomo z jakim problemem klient przyjedzie do warsztatu. Szczególnie uciążliwe bywają sytuacje, gdy trudno rozpoznać, który element uległ awarii. To powód, dla którego dobrze wyposażony warsztat powinien posiadać mierniki na różne sytuacje. W ich skompletowaniu pomoże oferta Würth Polska, w której można znaleźć właściwe do diagnostyki samochodowej urządzenia. Warto zwrócić uwagę na:

Cyfrowy multimetr samochodowy

Zaprojektowano go do profesjonalnych zastosowań w warsztatach. Nowoczesny, cyfrowy multimetr znajduje swoje zastosowanie przy pojazdach z instalacjami 12 i 24 V. Pozwala nie tylko na pomiary konwencjonalne, ale umożliwia również sprawdzanie prędkości obrotowej, kąta wyprzedzenia zapłonu czy cyklu pracy. W przeciwieństwie do konwencjonalnych multimetrów mierzących wartości tylko do 10 A, produkt pozwala na pomiary do 20 A. Jest przeznaczony do napięcia przemiennego do 50 V.

Nr art. 071553 440

Nr art. 071553 440.jpg

Tester magnetyczny

Dzięki urządzeniu można sprawdzić zawory i cewki elektromagnetyczne w pneumatycznych, hydraulicznych lub elektronicznych systemach we wszystkich maszynach i pojazdach. Produkt ma również zastosowanie przy zaworach elektromagnetycznych w układach ogrzewania olejowego. Tester reaguje na pole elektromagnetyczne generowane przez napięcie prądu stałego i przemiennego oraz magnesy stałe. Końcówka urządzenia zaświeci się, gdy wykryje pole magnetyczne.

Nr art. 071553 150

Nr art. 071553 150.jpg

Tester samochodowy Elmo

Znajduje zastosowanie przy wyszukiwaniu i usuwaniu usterek instalacji elektrycznych w pojazdach osobowych, użytkowych i innych urządzeniach o napięciu do 48 V DC. Tester, dzięki czterem diodom LED, pozwala ustalić napięcie i biegunowość. Jego wbudowana sonda przebijająca ułatwia pomiar na kablach. Urządzenia nie stosuje się do systemów ABS i poduszek bezpieczeństwa.

Nr art. 071553 07

Nr art. 071553 07.jpg

Termometr laserowy na podczerwień

Produkt jest przeznaczony do bezdotykowego pomiaru temperatury powierzchni. Posiada wbudowany wskaźnik laserowy, a dzięki wąskiemu stożkowi pomiarowemu (12:1) podaje dokładny wynik. Otrzymanie precyzyjnego odczytu umożliwia ogniskująca punkt pomiarowy dwupunktowa wiązka laserowa. Termometr umożliwia cyfrowe ustawienie stopnia emisji od 0,1 do 1,0 oraz przełączanie pomiędzy stopniami Celsjusza a Fahrenheita. Działa w zakresie od -50 st. C do 650 st. C, a obecność bardzo niskiej lub wysokiej temperatury sygnalizowana jest nastawianym sygnałem alarmowym.

Nr art. 071553 110

Nr art. 071553 110.jpg

Cyfrowy miernik uniwersalny Mini

Służy do pomiaru prądu stałego i przemiennego, rezystancji, ciągłości oraz pozwala przeprowadzić test diody. Produkt wyposażony jest w wyświetlacz LCD, solidną i ​odporną na zachlapania obudowę z gumy oraz klawiaturę membranową, które sprawdzą się przy pracy w warsztacie. Pozwala również bezstykowo zmierzyć napięcie na wypadek potrzeby pomocniczego, szybkiego testu. Umożliwia zamocowanie przewodów pomiarowych z tyłu urządzenia, co chroni je przed uszkodzeniem i zapobiega przed zranieniem końcówką. Automatycznie wyłącza się po 15 minutach i posiada funkcję Hold.

Nr art. 071553 370

Nr art. 071553 370.jpg

Próbnik samochodowy z metalową końcówką 6-24 V

Produkt jest przeznaczony do kontroli samochodowych elektrycznych instalacji oświetleniowych i zapłonowych. Odznacza się wytrzymałą konstrukcją z mosiądzu z sondą pomiarową i nasadką ochronną. Próbnik wyposażony jest w kabel o długości 750 mm i zacisk krokodylkowy. Obsługuje napięcie stałe w zakresie od 6 do 24 V.

Nr art. 069500224

Nr art. 0695002 24.jpg

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony