ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Diagnostyka

Diagnostyka

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  02.01.2018, ~ Administrator   

Zmiany w badaniach technicznych pojazdów elektryzują!

Miniony rok przyniósł zmiany związane z badaniem technicznym pojazdów. Jak informowaliśmy w listopadzie, opłata za badanie z góry (przed jego przeprowadzeniem) to tylko jedna, wcale nie największa zmiana. Rejestrowany jest dokładny czas badania, a sam fakt jego przeprowadzenia (niezależnie od wyniku) jest zarejestrowany w bazie CEPiK.

O wprowadzanych zmianach i ich wpływie na branżę warsztatową w Polsce rozmawialiśmy wówczas m.in. z Rafałem Sosnowskim, prezesem Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej. Wszystkie artykuły związane z tym tematem były najczęściej czytanymi w portalu warsztat.pl w całym 2017 roku. 

Przy tej okazji przypominamy naszą rozmowę.

A jak dziś, po blisko dwóch miesiącach od wprowadzenia zmian, komentuje je przedstawiciele branży, diagności, mechanicy samochodowi? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach oraz na naszym Facebooku.

Tagi: SKP, CEPIK 2.0,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Tedi 3 ponad rok temu Zauważalna jest zmiana. Kierowcy są bardziej świadomi, pojazdy częściej przyjeżdżają przygotowane do przeglądu. Następuje ewolucja.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ wojtek 2 ponad rok temuocena: 100%  przede wszystkim diagnosta musi być niezależny od właściciela skp, a dziś? jak zacznie pisać N to go wywalą, wszyscy to wiedzą i dalej nic nie robią, a biedny diagnosta stoi między właścicielem skp a klientem.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ TEDI 1 ponad rok temuocena: 100%  Dwa miesiące po zmianach iiii Żadnych Zmian -, dalej klienci płacą po badaniu, dalej samochody po przeglądach są sprawne, dalej klienci w stacjach są kuszeni nagrodami i gratisami, dalej jest wszystko po staremu - powód SKP jest za dużo, co generuje patologię w postaci - nie mogę się wychylić bo klient pojedzie do innej stacji i na pewno przegląd przejdzie. Widać SKP to dalej jest bardzo dochodowy interes skoro właścicieli stać na kosztowne prezenty byleby tylko ściągnąć klienta, a to niestety załatwia wszystko. Widać w Polsce nie może być normalnie, wszystko musi być po Polsku Konkurencja i rynek miały zapewnić normalność, a zapewniły patologie
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony