Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

9 miesięcy temu  12.10.2017, ~ Administrator   

Bądź widoczny w pracy

Widoczność pracownika ma kluczowy wpływ na jego bezpieczeństwo w miejscu pracy. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym – przy słabszej widoczności czy szybciej zapadającym zmroku. Aby zagwarantować najwyższy poziom ochrony Snickers Workwear, marka zaawansowanej odzieży dla profesjonalistów, wprowadza na rynek nową linię odblaskowych ubrań roboczych High-Vis o wysokiej funkcjonalności, zapewniającą wygodę i komfort pracy.

Profesjonalna odzież odblaskowa jest obowiązkowym elementem wyposażenia fachowców wykonujących obowiązki na zewnątrz, w warunkach słabego oświetlenia lub których praca wymaga bycia zauważonym z dużej odległości. Roboty geodezyjne, drogowe, kierowanie ruchem czy praca na parkingu będą w pełni bezpieczne, dzięki zastosowaniu odzieży z elementami zwiększającymi widoczność. – Robocze ubrania odblaskowe są widoczne w światłach drogowych z 450 metrów, podczas gdy dla odzieży bez oznakowań ostrzegawczych odległość ta wynosi jedynie 150 metrów. Wymogi dla ubrań w kolorach ostrzegawczych są szczegółowo określone normą EN 20471 i dotyczą specyfikacji kolorów, odblaskowości, a także minimalnej powierzchni oraz rozmieszczenia elementów fluorescencyjnych i odblaskowych – mówi Irek Augustyniak, ze Snickers Workwear.

Odblaski, fluorescencyjne barwy, kontrasty

Wyodrębnione przepisami 3 poziomy widzialności odzieży roboczej różni ułożenie taśm odblaskowych oraz ich szerokość. Klasa 2 i 3 zapewniają odpowiednią widzialność w nocy, a wszystkie elementy odblaskowe każdej klasy muszą być widoczne po oświetleniu w ciemności. Dla zachowania właściwego poziomu bezpieczeństwa warto wybrać odzież właściwą do rodzaju i miejsca wykonywanej pracy. W zaśnieżonym otoczeniu najlepiej sprawdzą się fluorescencyjne ubrania w kolorze pomarańczowym, kontrastującym z białym tłem. Jeśli priorytetem jest bycie zauważonym w ciemności najlepszy efekt zapewni odzież w kolorze żółtym, który cechuje się wyższą luminacją i odbierany jest przez oko jako jaśniejszy niż pomarańczowy. Umieszczone na ubraniach detale fluorescencyjne zwiększają widoczność o brzasku, zmierzchu, we mgle lub zadymieniu oraz w świetle dnia.

Odblaskowe nowości od Snickers Workwear

Nową linię ubrań High-Vis wprowadzoną przez Snickers Workwear cechuje połączenie wysokiej funkcjonalności z wygodą użytkowania. Projektanci zadbali o najważniejsze aspekty, takie jak ochrona kolan, trwałość i doskonałe dopasowanie. Kolekcja obejmuje popularne rodziny produktów AllroundWork i FlexiWork, z których każda przeznaczona jest do innych warunków pracy – od wykonywania ciężkich zadań do zapewnienia maksymalnej swobody poruszania się. Jakość zastosowanych materiałów i solidne wykonanie, pozwalają na długotrwałe użytkowanie ubrań. Istotnym elementem nowej linii odzieży ostrzegawczej są kontrastowe materiały, utrzymujące barwę przez długi okres.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony