Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

7 miesięcy temu  02.11.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Diagnostyka kluczem do sukcesów w warsztacie. Zobacz interesujące rozwiązania od MSG Equipment

MSG Equipment na targach Automotive Parts Expo. Fot. Piotr Łukaszewicz

Diagnostyka usterek to początek każdej akcji serwisowej w warsztacie samochodowym. Ważne, żeby była możliwie szybka i precyzyjna. To jest ta część biznesu, gdzie warto poszukać najlepszych na rynku rozwiązań. Inwestycje w ten sprzęt zwracają się zwykle bardzo szybko.

W tym artykule przyjrzymy się kilku ciekawym produktom z oferty firmy MSG Equipment. Na niedawnych targach branży warsztatowej w Nadarzynie pod Warszawą, Automotive Parts Expo, urządzenia te cieszyły się dużym zainteresowaniem gości.

MS005
Stanowisko do diagnostyki alternatorów i rozruszników o napięciu znamionowym 12/24 V, alternatorów układu START STOP 12 V oraz akumulatorów samochodowych. Warto zwrócić uwagę na wygodny system mocowania urządzeń na stanowisku bez dodatkowych narzędzi oraz automatyczne napinanie pasa alternatora. Na wyposażeniu stanowiska jest kamera termowizyjna do śledzenia temperatury. Zaimportowana jest też baza danych alternatorów. Wyniki badań można zapisać i wydrukować. Korzystamy z dotykowego ekranu. Ważna cecha produktu to bezpłatna i automatyczna aktualizacja oprogramowania.

MS561
Tester MS561 przeznaczony do diagnostyki zdemontowanych z samochodu urządzeń elektrycznego wspomagania układu kierowniczego sterowanych za pomocą protokołów: CAN, CAN-FD i FlexRay, a także sterowanych przez dwie niezależne magistrale CAN. W maksymalnej konfiguracji tester MS561 pozwala zdiagnozować prawie 4000 modeli urządzeń samochodowych, w tym najnowocześniejsze. 

Tester zapewnia diagnozowanemu urządzeniu elektrycznemu wspomagania układu kierowniczego zasilanie elektryczne i specjalne kody oprogramowania niezbędne do uruchomienia urządzenia. W procesie diagnostycznym tester symuluje prędkość samochodu i prędkość skrętu dla urządzenia elektrycznego wspomagania układu kierowniczego.

MS112
MS112 pozwala ocenić stan techniczny elektrycznych sprężarek klimatyzacji pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Stanowisko bada wydajność sprężarki i sprawność falownika. Bada wszystkie sprężąrki elektryczne z wbudowanym falownikiem i napięciem zasilania od 200 do 400 V (prąd stały)

Diagnostyka odbywa się w pełni automatycznie. Sprawdzana jest sprawność części elektrycznej oraz przeprowadzany jest test wydajności. Jako media robocze stosowany jest azot. Stanowisko posiada dwa tryby diagnostyczne:
• „Szybki test” umożliwia szybkie sortowanie wyraźnie niedziałających sprężarek. W tym teście uruchamia się tylko silnik sprężarki, bez dostarczania azotu.
• „Pełny test” - Ta opcja uruchamia pełny cykl badania sprężarki, podczas gdy wykonywana jest kontrola części elektrycznej sprężarki i jej wydajności.

MS800
Tester MS800 przeznaczony do diagnostyki wysokonapięciowych akumulatorów niklowo-metalowo-wodorkowy (Ni-Mh) i litowo-jonowych (Li-ion) samochodów hybrydowych i pojazdów elektrycznych. 

Tester MS800 jest stosowany do naprawy akumulatorów wysokiego napięcia samochodów hybrydowych i pojazdów elektrycznych. Tester jest w stanie określić pojemność akumulatorów niklowo-wodorkowych (Ni-MH) i litowo-jonowych (Li-Ion) różnych typów: NMC, NCA, LFP. Proces diagnostyki (zrównoważenia) modułów akumulatora odbywa się w trybie automatycznym. Tester posiada zestaw systemów ochronnych, aby zapobiec uszkodzeniu modułów baterii podczas procesu diagnostycznego.
MS800 przechowuje w swojej pamięci wszystkie mierzone dane podczas procesu diagnostyki (równoważenia) modułów akumulatora. Dane te można następnie przeglądać i analizować na komputerze za pomocą programu TesterLogReader, który można pobrać i używać za darmo.

LOKI
LOKI realizuje wszystkie niezbędne funkcje serwisowe do naprawy i obsługi samochodów Tesla Model S, Model X, Model 3 i Model Y. Możliwości skanera Loki to m.in.  Live Data z bloków CAN (Model 3/Y/S/X), self-testy różnych systemów samochodowych (Model S/X/3/Y  z dowolnym oprogramowaniem układowym), aktualizacja MX/MS/M3/MY z dowolnym oprogramowaniem układowym dostępnym na naszym serwerze, instalacja i konfiguracja nawigacji: włącznie MS, MX (Tegra/Intel) M3, MODEL Y (Intel) i wiele innych.

Więcej produktów i informacji technicznych o sprzęcie diagnostycznym MSG Equipment znajdziecie na stronie internetowej msgequipment.pl.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony