Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

4 miesiące temu  18.11.2019, ~ Administrator   

Ile kosztuje wyposażenie warsztatu? Sprawdźmy!

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju narzędzi, jednak istnieje zbiór rzeczy, które powinny znaleźć się w każdym warsztacie.

Narzędzia stolarskie

W zależności od jakości wykonania narzędzia oraz jego wielkości i przeznaczenia, ceny młotków wahają się od 10zł do nawet 100 zł. W asortymencie majsterkowicza muszą znaleźć się także obcęgi, które doskonale sprawdzają się przy wyciąganiu gwoździ i obcinaniu miękkich drutów. Najprostsze obcęgi kosztują około 20zł. Cena modeli wykonanych z najwyższej klasy stali może sięgać nawet 70zł. Oczywiście w warsztacie powinny znaleźć się także klucze nasadowe (50-200zł za zestaw), wkrętak z rowkiem płaskim (20-30zł) i wkrętak krzyżowy (10-20zł). Poza tym, warto pamiętać o komplecie ścisków, które pomogą przymocować przedmioty do blatu (100-300zł) i zestawie dłut (100-300zł). Wśród innych narzędzi, które z pewnością przydadzą się majsterkowiczom są: zestaw śrubokrętów(50-150zł), pędzle malarskie (50-70zł za zestaw), szpachelka (15-20zł), kombinerki (30zł) i papier ścierny (10zł za rolkę). Narzędzia warsztatowe są niezwykle przydatne, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Wysokiej klasy sprzęt posłuży wiele lat, bez konieczności modernizacji. Zakup droższych narzędzi jest pewnego rodzaju inwestycją. Poza tym, praca dobrymi produktami jest o wiele przyjemniejsza.

Narzędzia do mierzenia

Do najpopularniejszych przedmiotów zalicza się calówkę, czyli składaną miarkę centymetrową (20zł). Bywa, że niezbędna jest również poziomica (20-60zł).

Elektronarzędzia

Podstawą jest wiertarko-wkrętarka. Cena takiego sprzętu jest zależna od mocy produktu i jakości wykonania (100-400zł). Bardzo przydatna jest również szlifierka, którą można wygładzić różnego rodzaju powierzchnie (200-400zł). W swoim asortymencie warto mieć także pilarkę tarczową (200-500zł).

Sprzęt czołowych producentów posiada zawsze kilkuletnią gwarancję i nierzadko możliwość bezpłatnego serwisowania. Kompletując wyposażenie warsztatu warto pamiętać także o skrzynkach do przechowywania narzędzi. Opłacalnym zabiegiem jest zakup zestawów narzędzi np. dłut, kombinerek czy młotków. Ceny produktów różnią się między sobą w zależności od stopnia zaawansowania technologicznego danego narzędzia. Przykładowo, tradycyjna poziomica może kosztować 20zł, ale cena modelu wyposażonego w laser rozpoczyna się od 50zł. Warto postawić na lepszej jakości sprzęt, bo niejednokrotnie droższe produkty posiadają wiele udogodnień, które przydają się podczas pracy.   

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 31

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 21
  BRAK SŁÓW

Komentarze (7)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ wojtek 7 29 dni temuocena: 100%  żenujące,myślałem że pomyliłem strone jeżeli taki może być poziom artukułu w prasie fachowej to co to za fachowcy naprawdę wstyd
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Neonek 6 3 miesiące temuocena: 100%  Dawno nie czytałem takiego steku bzdur aż mi wstyd, że prenumeruję to czasopismo. Sądząc, po treści to chyba jakiś kucharz pisał.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ jon 5 3 miesiące temu założenie warsztatu to koszt w wys. 20 000 +. Możesz to sfinansować dotacją lub preferencyjną pożyczką. www.bizplanner.pl...
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ mateo 4 3 miesiące temu Czemu miał służyć ten artykuł? Bo chyb a nie miał być źródłem wiedzy dla profesjonalisty.. Sądząc po tytule to spodziewałem się wyliczenia np. średniego kosztu w przeliczeniu na podnośniki np. 25 tyś średnio na jeden podnośnik, więc jeśli zamierzam otworzyć warsztat w którym będą 4 podnośniki to potrzebuje min 100 tyś na wyposażenie ( to ceny przykładowe). Nie wiem czy jest jakiś profesjonalista który nie wie ile mogą kosztować kombinerki czy wiertarko-wkrętarka.... zresztą wydawało mi się że ten portal dotyczy branży samochodowej, skąd więc narzędzia stolarskie??
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ juras 3 4 miesiące temu Narzędzia stolarskie można kupić używane lub wziąć w leasing, widziałem takie opcje na maszynydodrewnacom
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ Servo 2 4 miesiące temu Ten artykuł pisała chyba praktykantka po pedagogice albo po kierunku humanistycznym.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ PHU Szczepan 1 4 miesiące temuocena: 50%  Tak, te narzędzia warsztatowe są przydatne. Ale może warto byłoby też wspomnieć o takim wyposażeniu warsztatu jak choćby podnośniki, klucze pneumatyczne, czy inne podstawowe sprzęty :) Bo bez tego na warsztacie nic nie zrobimy. pozdrowienia
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony