ReklamaBilbord - textar 01.10-31.10 Kamila

Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

ponad rok temu  25.01.2017, ~ Bartłomiej Ryś   

Jaka odzież dla mechanika na zmienną, zimową pogodę?
Strona 1 z 2

Praca w miesiącach zimowych wymaga od odzieży roboczej więcej – pracownik nie może wszak marznąć ani moknąć. Jednocześnie na wielu placach budowy obowiązuje zasada, że odzież musi spełniać wymagania w zakresie widoczności określone w normie EN ISO 20471. Wszystko to zapewniają nowe kolekcje MASCOT.

Znamy to doskonale. Są dni, gdy rankami jest za zimno na pracę tylko w bluzie, a po południu jest zbyt ciepło, aby mieć na sobie kurtkę. Do tego w momencie największego obciążenia pracą nagle zaczyna padać deszcz. Bywa też, że w ciągu dnia trzeba przejść przez teren, na którym obowiązuje nakaz stosowania odzieży ochronnej. Niełatwo jest znaleźć jeden zestaw odzieży roboczej odpowiedni do wszystkich tych sytuacji. 

Wolny wybór różnego typu produktów 

Sekret polega na dobraniu funkcjonalnych zestawów ze swoich ulubionych części składowych. Tak jak różna bywa pogoda, tak różne są preferencje i wybory poszczególnych pracowników na placu budowy. Niektórzy wolą grubą kurtkę zimową, inni membranową, a jeszcze inni wodoodporną kurtkę termalną. Dlatego właśnie MASCOT wprowadza całe dwie kolekcje odzieży roboczej o świetnie zintegrowanym wzornictwie i funkcjonalności, dających niemal nieograniczone możliwości łączenia elementów i tworzenia zestawów. 

Dwie nowatorskie kolekcje odzieży roboczej
Pierwsza z nich to wznowienie MASCOT® HARDWEAR, znanej już innowacyjnej kolekcji ubrań na potrzeby branży budowlanej. Kolekcję tę wyróżniają bardzo praktyczne detale takie jak zapięcia na magnes, specjalne materiały izolacyjne w kurtkach, zwiększona wodoodporność czy spodnie z elementami streczowymi. Druga pozycja to MASCOT® SAFE SUPREME – pełna kolekcja ubrań oferujących wiele takich samych funkcji, ale dodatkowo spełniających wymogi certyfikatu bezpieczeństwa EN ISO 20471.

W kolekcji MASCOT® HARDWEAR (po lewej) zastosowano wiele zaawansowanych i dokładnie przetestowanych typów materiałów. Dobry podstawowy zestaw na zimę tworzą na przykład oddychająca i izolująca bluza MASCOT® Reims i kurtka membranowa MASCOT® Gandia. To połączenie umożliwia regulowanie stopnia dawanej przez odzież ochrony w miarę zmian pogody w ciągu dnia. W ten sposób organizm się nie przegrzewa ani nie ziębi. Dzięki fluorescencyjnym detalom ubrania te doskonale pasują do innych produktów MASCOT o podwyższonej widoczności.

MASCOT® SAFE SURPEME (po prawej) to propozycja dla wszystkich, którzy od odzieży ochronnej wymagają czegoś więcej. Metodą ubioru wielowarstwowego można tu z łatwością osiągnąć wysoką kategorię bezpieczeństwa, nie rezygnując przy tym z wygody, regulacji temperatury ani widoczności. Aby spełnić wymagania 1. kategorii bezpieczeństwa, na niefluorescencyjną bluzę z kapturem i spodnie wystarczy założyć kurtkę MASCOT® Grimsby o podwyższonej widoczności. Łącząc odzież ze spodniami ochronnymi MASCOT® Kendal można podnieść łączną klasyfikację ubioru do najwyższej, 3. kategori. Bluza z kapturem MASCOT® Motril, opatrzona fluorescencyjnymi detalami, nie ma certyfikatu bezpieczeństw, ale doskonale pasuje do zestawu.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ łukasznaprawiacz 1 4 miesiące temu Z dziennika praktyka mechanika :) Możemy wymieniać lakoniczne modele, ale każdy kto "grzebie" przy smarach wie, że oprócz bezpieczenstwa liczy się komfort i dobra cena. Kolegom po fachu polecam zajrzeć do sklepu,w którym nie znajdziecie bubla. Ostatnio kupowałem kurtkę i kombinezon roboczy w https://avacore.pl/kombinezon-... i polecam wymagającym :)
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony