ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

ponad rok temu  17.05.2018, ~ Administrator   

Klimatyzator - gdzie go umieścić?

Na rynku dostępne są dwa główne rodzaje klimatyzatorów: przenośne, jednoczęściowe i wewnętrzne, montowane na stałe. O ile ten pierwszy typ można postawić niemal wszędzie, o tyle zamontowanie klimatyzatora w warsztacie, biurze bądź innym miejscu może przysporzyć pewnych problemów. Od jego umieszczenia zależy bowiem prawidłowe działanie urządzenia, a także komfort użytkowników. W rzeczywistości jest to dość proste, pod warunkiem, że będziemy kierować się ściśle wyznaczonymi zasadami. Sprawdźmy jak należy to zrobić i jakie rodzaje wentylatorów są do naszej dyspozycji. 

W którym miejscu zamontować klimatyzator?

Większość osób decyduje się na zamontowanie klimatyzatora w jak najmniej widocznym miejscu. Tymczasem nie jest to dobry pomysł. O wiele lepiej umiejscowić go w centralnej części pomieszczenia. Dobrze także zwrócić uwagę na położenie pomieszczenia względem stron świata. Największe chłodzenie potrzebne jest zwłaszcza od strony zachodniej i południowej budynku. Odpowiednie wentylatory do każdego pomieszczenia można znaleźć w ofercie sklepu carline.com.pl  Gdzie jeszcze mogą się przydać? Z pewnością potrzebną będą w miejscach użytku publicznego, takich jak przedszkola, szkoły, banki, szpitale, placówki medyczne i wiele innych. Coraz częściej są one montowane w nowoczesnych apartamentach. 

Jednostki wewnętrzne i ich rodzaje

Klimatyzatory wewnętrzne można umieścić w kilku miejscach, jednak trzeba najpierw poznać ich rodzaje. Do dyspozycji są m.in. następujące jednostki wewnętrzne:

 • Ścienne - jak sama nazwa wskazuje, montuje się je bezpośrednio do ściany, w niedużej odległości od sufitu. Ten typ jest najczęściej wybierany do mieszkań prywatnych.
 • Kasetonowe - montuje się je w podwieszanym suficie. Najczęściej wybierane są czterokierunkowe, gdyż równomiernie rozprowadzą powietrze po pomieszczeniu. Przeważnie spotkać można je w biurach bądź miejscach użytku publicznego, jak chociażby hotele, szpitale czy banki. 
 • Kanałowe - ich największa zaleta to cicha praca. Pracują na nieco innej zasadzie, gdyż schłodzone powietrze doprowadza się kanałami, które zostają umieszczone między sufitem, a sufitem kartonowo-gipsowym. Dobrze sprawdzą się m.in. w szkołach i na uczelniach. 
 • Przysufitowe - montuje się tuż pod sufitem bądź w specjalnych wnękach znajdujących się pod oknami. 

Montując jednostki wewnętrzne należy pamiętać o tym, że mogą powodować hałas, dlatego nie warto umieszczać ich w pobliżu mebli, gdyż zakłóci to rozprowadzanie się dźwięku po całym pomieszczeniu (w innym wypadku dźwięk może odbijać się od mebli i potęgować hałas). Ponadto, klimatyzatora nie należy zasłaniać firanami ani zasłonami. Musimy zapewnić swobodny obieg powietrza, dopiero wtedy dobrze spełni swoją funkcję. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony