ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

Wywiady

WYWIADY

ponad rok temu  20.10.2017, ~ Administrator   

Mechanicy samochodowi narażeni na choroby nowotworowe? [WYWIAD]

Jędrzej Siwek, kierownik działu marketingu NORFI Polska sp. z o.o., fot. Piotr Łukaszewicz

Strona 1 z 2

-  Naukowcy potwierdzili rakotwórczy status spalin z silników Diesla. Na choroby nowotworowe są narażeni w szczególny sposób mechanicy samochodowi oraz klienci warsztatów - mówi w rozmowie z portalem warsztat.pl Jędrzej Siwek, kierownik działu marketingu NORFI Polska sp. z o.o..

NORFI Polska to dostawca wyciągu spalin samochodowych. Mam wrażenie, że przy sprzedaży tego typu produktów ogromną rolę odgrywa edukacja klientów. Bo wciąż chyba nie wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak spaliny samochodowe są niebezpieczne dla zdrowia. 

W roku 2012 naukowcy Światowej Organizacji Zdrowia potwierdzili rakotwórczy status spalin z silników Diesla. Na podstawie wyników długoletnich badań, spaliny przesunięto do tej samej grupy szkodliwości co azbest, to oznacza, że kontakt ze spalinami silnikowymi jest dla zdrowia człowieka niebezpieczny. Na choroby nowotworowe są narażeni - ze względu na wykonywany zawód – np. mechanicy samochodowi oraz klienci warsztatów.

Misją firmy NORFI jest poszerzanie świadomości wśród m.in. grup zawodowych narażonych na bezpośrednie działanie spalin silnikowych. Aby osiągnąć cele naszej misji, opracowaliśmy ulotki, które rozdajemy podczas wydarzeń targowych, są też dołączane do wszystkich przesyłek czy folderów reklamowych. Współpracujemy też z mediami branżowymi, które coraz chętniej podejmują temat negatywnego wpływu spalin silnikowych na zdrowie człowieka, a na naszym profilu w serwisie facebook informujemy o nowych odkryciach czy badaniach w tej dziedzinie. Staramy się budować świadomość społeczną gdzie tylko to możliwe. Zależy nam aby otoczenie pracy stawało się bezpieczniejsze, z korzyścią dla zdrowia człowieka.

Oferta NORFI Polska to zarówno rozwiązania dla małych warsztatów, takie jak proste wyciągi lub bębnowe, oraz duże systemy szynowe, pozwalające na wykorzystanie wyciągu przy dużej liczbie stanowisk. Są też specjalistyczne oferty, na przykład do aut z dwoma tłumikami. Nie zawsze jednak właściciel warsztatu, szczególnie przy rozpoczynaniu działalności, dokładnie wie jakie samochody i w jakich liczbach będą gościć w jego punkcie.

Wszystkie produkty NORFI zostały zaprojektowane z myślą o ich szerokim zastosowaniu. Szanujemy wybory naszych klientów, zazwyczaj podyktowany kwestiami finansowymi, bądź obawami o powodzenie biznesu, co w obu przypadkach skutecznie blokuje pełną inwestycję. W pełni to rozumiemy, dlatego nie oferujemy zamkniętego systemu, który działa tylko i wyłącznie w ramach ustaleń z oferty. Myślimy przyszłościowo, co za tym idzie umożliwiamy naszym klientom rozbudowę instalacji wyciągu spalin z indywidualnymi potrzebami w oparciu o posiadane już komponenty NORFI.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ mechanik 1 ponad rok temuocena: 67%  a co zrobić jak szef nie chce zrobić nam wyciągów kupić końcówek specjalnych do rury wydechowej bardzo są drogie i nie stać a my się trujemy stare wyjebany mają nieszczelne wydechy spaliny uciekają i my wdychamy to nie wiem jak dług pożyje na razie żyję
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony