Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

ponad rok temu  22.05.2019, ~ Administrator   

MEWA: wydajne, ekonomiczne i ekologiczne czyszczenie
Strona 1 z 2

Maszyny i urządzenia używane w zakładzie lub w warsztacie muszą być zawsze utrzymywane w czystości, tak by zachowały swoje właściwości i mogły być efektywnie wykorzystane. Często w tym celu używane są zwykłe, cięte szmatki do czyszczenia.

- Lepiej jest jednak stosować produkty wysokiej jakości, które są bardziej wydajne, wytrzymałe, przyjazne dla środowiska i bardziej ekonomiczne. Takimi produktami są tekstylne czyściwa wielokrotnego użytku, maty olejowe, myjki do części i przede wszystkim ogólna zasada zarządzania tekstyliami przemysłowymi firmy MEWA - przekonują przedstawiciele tego producenta.

Oto informacja prasowa firmy MEWA:

Wydajnie…

Zarówno czyściwa wielokrotnego użytku, jak i mata olejowa umożliwiają szybkie i niezawodne usuwanie lub bezpieczne usuwanie lub gromadzenie zanieczyszczeń, takich jak oleje, farby, rozpuszczalniki i smary, ponieważ te dwa produkty mają dobre właściwości ssące i czyszczące, są solidne i skuteczne, bardzo szybko wchłaniają płyny. Klient może wybierać spośród czterech kategorii czyściw, które są dostosowane do danego zastosowania. Wysokiej jakości czyściwa wielokrotnego użytku tkane są ze specjalnych rodzajów przędzy. Dzięki temu są one niezwykle chłonne i w dużej mierze pozbawione kłaczków. Wchłaniają ciecze w ilości nawet dwa i pół raz większej niż same ważą. Mata olejowa całkowicie wchłania skapujące ciecze. Są one pochłaniane przez zewnętrzną powierzchnię maty olejowej, a następnie bezpiecznie i czysto przechowywane w rdzeniu ssącym wykonanym ze specjalnej włókniny. W ten sposób powierzchnia zewnętrzna maty pozostaje sucha.

Ekonomicznie…

Wszystkie produkty firmy MEWA oferowane są w ramach tzw. pełnej usługi. Oznacza to, że najpierw dostarczane są czyste produkty tekstylne (czyściwa lub maty olejowe), następnie od klienta odbierane są zabrudzone produkty, po ich wypraniu czyste już produkty ponownie wysyłane do klienta. MEWA przyjmuje na siebie wszystkie zobowiązania, wynikające z przepisów bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne, ponieważ użytkownik może zaoszczędzić czas i wysiłek związany z zamawianiem, magazynowaniem i logistyką i tym samym może się skoncentrować na swojej zasadniczej działalności.

Ekologicznie…

Zarówno czyściwa, jak i maty olejowe mogą być używane wielokrotnie. Przestrzegając ustawowych wymogów w zakresie ochrony środowiska i utylizacji, czyściwo można prać na przykład do 50 razy, a następnie przekazać czyste już szmatki użytkownikowi. Dzięki termicznemu recyklingowi wypłukanych zanieczyszczeń - głównie są to zużyte oleje pozyskane z czyściw - MEWA pokrywa do 80% zapotrzebowania na energie niezbędną dla eksploatacji linii suszących i piorących w procesie prania tekstyliów przemysłowych.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony