Wyposażenie warsztatu

Części i regeneracja

Wyposażenie warsztatu

10 miesięcy temu  02.09.2019, ~ Administrator   

Mobilny tester zawieszenia BILSTEIN w akcji. Dziś rusza akcja!

Szesnaście kolejnych punktów z mobilnym testerem zawieszenia przygotował BILSTEIN dla polskich kierowców.Ciesząca się od kilku lat dużą popularnością akcja ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo na drogach.

Z roku na rok systematycznie poprawia się w Polsce sieć dróg. Stąd też coraz mniej powodów do narzekań na złą nawierzchnię, a tym samym wymówek, że przyczynia się do złego stanu technicznego zawieszenia w samochodach. Dziś coraz częściej głównym winowajcą pozostają sami kierowcy ze swoim sposobem użytkowania pojazdu. Mało kto dostrzega w tym zbyt gwałtowne najazdy i zjazdy z krawężników, brak systematyczności w kontroli ciśnienia w oponach czy nierównomierne obciążanie nadwozia.

Niemniej do - stopniowego - zużycia elementów zawieszenia dochodzi również ze względu na wiek i przebieg pojazdu. Po prostu każda część ma określoną wytrzymałość i trwałość. W Polsce, z uwagi na średni wiek 14 lat, problem ten dotyczy około 2/3 parku pojazdów. Jak jest naprawdę, pokazują badania stanu zawieszenia prowadzone od 2016 roku przez BILSTEIN.

Jako jeden z największych producentów kluczowych rozwiązań stosowanych w zawieszeniu samochodów osobowych i lekkich dostawczych przykładamy dużą wagę do działań posprzedażnych. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że jakość produktu i jego montażu to jedno, a sposób użytkowania przez kierowców to drugie. Każdy z nas ma prawo popełnić - mniej lub bardziej - świadome błędy, należy więc czuwać nad ich korygowaniem. Jedną z takich form jest mobilny tester zawieszenia, który po raz kolejny udostępniamy w Polsce - mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w firmie IHR Warszawa, przedstawiciela marki BILSTEIN w Polsce.

Założenia akcji są bardzo proste. Na specjalnie przygotowanej platformie badana jest osobno przednia i tylna oś. Uzyskane wyniki sprawności amortyzatorów, udokumentowane szczegółowym wydrukiem, omawiane są z kierowcą. W ten sposób od 2016 roku przebadano w Polsce blisko trzy tysiące samochodów osobowych i lekkich dostawczych. Rezultat jest wprost zaskakujący - w ponad 90 procent przypadkach stan zawieszenia oceniono jako dobry lub zadowalający!

Zdajemy sobie doskonale sprawę ze struktury wieku parku samochodowego w Polsce i faktu, że większość z nich pochodzi z importu używanych. Pomimo to uzyskane wyniki pokazują wyraźnie, że jedyny element łączący pojazd z kołem, ma bardzo dobrą sprawność techniczną. Przekłada się to na poziom bezpieczeństwa na drodze, ale… W wielu przypadkach stwierdzamy wcześniej nieprawidłowe ciśnienie w oponach, co w praktyce może wpływać na trakcję pojazdu - dodaje Andrzej Wojciech Buczek.

Druga w tym roku akcja z mobilnym testerem zawieszenia rozpoczyna się już 2 września. Tym razem kontrolę będzie można przeprowadzić w Białymstoku, Białej Podlaskiej, Szczytnie, Iławie, Bydgoszczy, Lubiczu Dolnym, Gdańsku, Chełmie, Ciecierzynie, Sędziszowie Małopolskim, Dąbrowie Tarnowskiej, Radlinie, Poznaniu, Orzeszu, Zakrzowie i Radomiu. Warto pokreślić, że badanie przeprowadzane jest bezpłatnie.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Inżynier 1 10 miesięcy temu Ciekawe, jaką metodą badane są amortyzatory? Ocena stanu amortyzatorów bez ich wybudowania z pojazdu jest utrudniona m.in. ze względu na brak kryteriów oceny podawanych przez producentów amortyzatorów lub pojazdów. Czy firma Bilstein lub jej polski przedstawiciel opracowała takie kryteria? Jeśli tak, to prosimy o ich udostępnienie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony