Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

28 dni temu  08.04.2021, ~ Administrator   

Odkurzacz niezbędny w warsztacie samochodowym. Jaki wybrać?

Czystość jest czynnikiem świadczącym o standardzie warsztatu samochodowego. Klienci cenią ją sobie, a Twoi pracownicy lepiej się czują i wydajniej pracują w czystym otoczeniu. Zadbanie o porządek jest to więc, nomen omen, czysty zysk. Jeśli mowa o porządkach to na myśl od razu przychodzi odkurzanie. Jest to najbardziej rutynowa, można powiedzieć podstawowa czynność jeśli chodzi  o czyszczenie. Właśnie dlatego, że odkurzacz znajduje się na pierwszej linii frontu w walce z brudem musi być solidny i niezawodny.

Wiadomo nie od dziś, że odkurzacz jest tak dobry jak jego filtr. Ale także jak akcesoria, które mu towarzyszą. Kärcher – niemiecki producent sprzętu czyszczącego i lider tej branży, ma do zaoferowania rozwiązania, które sprawdzą się w każdym warsztacie samochodowym. 

Odkurzacze uniwersalne  NT – pogromcy pyłu

NT 20/1 AP jest odkurzaczem do pracy na sucho i mokro, oferowanym w niskiej cenie. Jest to solidny i wytrzymały odkurzacz do użytku profesjonalnego. Szczególnie polecany rzemieślnikom, mechanikom i osobom, które z racji wykonywanej pracy często się przemieszczają, czyli idealny do warsztatów samochodowych. Drugi z polecanych modeli to NT 35/1 TACT, który jest wyjątkowo wytrzymały i łatwy w transporcie. Dzięki systemowi oczyszczania filtra TACT może zbierać duże ilości drobnego pyłu nie zatykając się. Jak to działa? 

System TACT, sprawia, że filtr odkurzacza jest przedmuchiwany w stałych interwałach czasowych silnym strumieniem powietrza zwrotnego i w ten sposób długo zachowuje swoje właściwości, a odkurzacz nie traci mocy ssącej. Wszystkie modele odkurzaczy NT są dedykowane pracy zarówno na sucho jak i na mokro, co czyni je urządzeniami uniwersalnymi.

W warsztatach samochodowych także możemy mieć do czynienia z zabrudzeniami wewnątrz pojazdów. Odkurzacze NT dzięki ssawkom i akcesoriom posłużą także i w tym zadaniu.

Odkurzacz to dopiero początek

Aby praca przebiegała szybko i była skuteczna nie możemy  zapomnieć o wyposażeniu, akcesoriach, ssawkach, wężach oraz także o workach filtracyjnych. Tylko oryginalne komponenty zapewnią skuteczność odkurzania. Dlaczego to tak ważne? Tylko oryginalne akcesoria są perfekcyjnie dopasowane do odkurzaczy. Nie mamy do czynienia ze szczelinami, którymi mogłoby dostawać się tam lewe powietrze. A takie powietrze osłabiałoby siłę ssącą maszyny i przez to spadałaby skuteczność pracy. Nie bez znaczenie jest też rodzaj tworzywa z jakich wykonane jest akcesorium. W przypadku oryginalnych akcesoriów jest ono najwyższej jakości i przez to wytrzymałości. Dotyczy to w takim samym stopniu filtrów i worków. Są one idealnie spasowane i przez to dają gwarancję najlepszej skuteczności. W przypadku akcesoriów nieoryginalnych zmniejszamy możliwości swojego urządzenia i to znacząco. Nie ma więc najmniejszego sensu, gdy już decydujemy się na oryginalny sprzęt nie wykorzystać jego pełnej mocy i możliwości. Kupując oryginalny sprzęt tylko z oryginalnymi akcesoriami masz gwarancję danej kategorii filtracji. Nasze uprzedzenia są certyfikowane jednak tylko wtedy gdy pracujesz oryginalnymi akcesoriami.

Nie kupujmy więc przysłowiowego i w tym przypadku też i dosłownego „kota w worku”. Nieoryginalne worki, filtry czy akcesoria nie dają Ci absolutnie żadnej gwarancji skuteczności. Nie masz wiedzy o tym jak zostały wytworzone, nie towarzyszyły temu z pewnością badania, testy, budowa prototypów, nasza wiedza materiałoznawcza i dekady doświadczenia w produkcji sprzętu czyszczącego, jak ma to miejsce w przypadku, gdy stawiasz na nasze oryginalne wyposażenie. 

Jakie rodzaje filtrów stosować i kiedy? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie:

Membrana

Membrana może współpracować z systemem TACT. Nadje się do sprzątania zgrubnych zanieczyszczeń, zanieczyszczeń włóknistych lub takich, które z łatwością mogą uszkodzić filtr główny np. wióry drewniane.

Worek

Z workiem pracujemy bez systemu TACT, bo mógłby on go rozerwać. Worek zda egzamin   podczas zbierania większych ilości kłopotliwych zanieczyszczeń, które mogłyby zakleić filtr np. zanieczyszczenia kłaczkowate, styropian, wełna mineralna, drobne i nieostre opiłki metali.

Dostępne są także różne rodzaje filtrów specjalistycznych, oznaczonych kolorami. Nie będziemy tu opisywać wszystkich, a tylko ten, który polecamy mechanikom.

W warsztacie samochodowym polecić można 

Zielony - Płaski filtr falisty – do pracy na sucho

Te filtry papierowe są doskonałym wyborem do suchych zastosowań. Mogą być stosowane we wszystkich jednosilnikowych modelach NT Tact i Ap. Gwarantowany stopień filtracji pyłu wynosi 99,9%. 

Wysoka moc ssania przy odkurzaniu drobnego pyłu oraz wysoka szybkość zatrzymywania pyłu to  „supermoc” zielonego filtra. Co prawda można nim odsysać ciecze, jednakże należy go później osuszyć.  Klasa filtracji tego filtra to : M+L.

Wiele zależy od tego w jaki sposób podejdziesz to utrzymania czystości w swoim warsztacie. Dziś, jak nigdy przedtem klienci zwracają uwagę na czystość miejsc z usług których korzystają. Nasze odkurzacze zapewnią czystość i bezpieczeństwo a oryginalne wyposażenie pozwoli Ci cieszyć się pełnią ich możliwości. 

Warto zapewnić w swoim warsztacie czystość i porządek. Przekłada się to bowiem na wymierne korzyści dla wizerunku firmy, zadowolenia i bezpieczeństwa jej pracowników. Nie warto iść na kompromisy jeśli chodzi o akcesoria i wyposażenie. To bardzo ważne, bo korzystanie z nieoryginalnych komponentów zmniejsza wydajność i skuteczność urządzenia.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 3
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony