Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

10 miesięcy temu  23.01.2023, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Ogrzewanie w warsztacie. Która metoda najlepsza? Opinie warsztatowców

Fot. archiwum warsztat.pl

Ogrzewanie w warsztacie o powierzchni 100 metrów kwadratowych z trzema stanowiskami. Planuję ogrzewanie nadmuchowe z nagrzewnicą wodną. Gdzie zamontować nagrzewnicę, aby w miarę równomiernie rozprowadzić powietrze? Może ktoś ma doświadczenie w tej dziedzinie?

To pytanie zadane na naszej facebookowej grupie Warsztatowcy (Warsztat.pl), do której Was serdecznie zapraszamy. Dyskusję o ogrzewaniu warsztatów znajdziecie TUTAJ.

Ogrzewanie nadmuchowe

- Mam podobnych rozmiarów warsztat i taka nagrzewnica bardzo dobrze mi się sprawdza. Zamontowałem ją w rogu na bocznej ścianie i skierowałem na środek pomieszczenia. Szybko ogrzewa pomieszczenie - to jedna z odpowiedzi warsztatowców z grupy.

Kolejna porada: - Pamiętaj, że żeby ogrzać halę nagrzewnicą do, załóżmy, 20 stopni, musisz podgrzać wodę do 60 stopni i wszystko zalezy od tego czy Ci się to opłaca. My mamy większą halę i mieliśmy 3 nagrzewnice, ale teraz założyliśmy klimatyzatory (...). Nagrzewnice wychodziły za drogo, chociaż pewnie dlatego, że woda byla podgrzewana gazem, ktorego ceny mocno wzrosły. Klimatyzatory mamy zasilane z paneli, jak jest słońce, a jak nie, to prąd z sieci.

I kolejna: Nie wiem jak często otwierasz drzwi, ale nagrzewnica ogrzewa powietrze, wiec jak otworzysz drzwi, żeby wyjechać/wjechać autem, to całe ciepłe powietrzne ucieknie.

Ogrzewanie podłogowe?

- Mamy i sprawdza się rewelacyjnie!
- Uważam, że nie ma nic lepszego!

- Mam podłogowe, 150 metrów kwadratowych. Wcześniej na ekogroszku, teraz na pompie ciepła.Super sprawa, pompa idzie teraz na najmniejszej mocy, zasilanie wody 27stC, w hali 19st i to juz za cieplo przy robocie. 2 bramy w górę na pół godziny, cała hala wychłodzona. Zamykasz i od podlogi momentalnie jest ciepło, tak przy żadnej nagrzewnicy nie będziesz miał. Powietrze nie jest suche, a w nogi nie jest zimno od podlogi.

I jeszcze jedna fajna rzecz, ciepłą podlogę się super zmywa, wszystko schodzi błyskawicznie.

To tylko fragment. Cała dysksuja w grupie Warsztatowcy (Warsztat.pl).
A jakiego ogrzewania używacie w swoich warsztatach? Które jest najlepsze? Podzielcie się opiniami tutaj, w sekcji komentarzy poniżej, lub na Facebooku.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
do góry strony