Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

19 dni temu  12.01.2023, ~ Administrator   

Oprogramowanie dla warsztatów samochodowych - nowoczesne podejście w zarządzaniu

Nie brakuje warsztatów samochodowych, które są w stanie fachowo podejść do naprawy pojazdów różnego typu. Osoby zarządzające tego typu miejscami muszą zmierzyć się na co dzień z wieloma wyzwaniami. Nie tylko mowa tutaj o prawidłowej naprawie samochodów. Ważne jest również zarządzanie tym miejscem. Ułatwić sobie można to poprzez zastosowanie nowoczesnego oprogramowania.

Darmowe i płatne programy dla serwisów samochodowych

Oprogramowanie dla warsztatów samochodowych ułatwia zarządzanie całym serwisem. Do wyboru są obecnie różne programy, które dają możliwość dopasowania do swoich indywidualnych potrzeb. Różnią się one cenami, funkcjonalnością oraz sposobem instalacji. Dostępne są również darmowe programy warsztatowe o ograniczonej funkcjonalności. Są one w stanie poradzić sobie w przypadku mniejszych serwisów samochodowych. Decydując się na wybór takiego programu, należy zwrócić uwagę na jego przejrzystość, a także intuicyjną obsługę.

Program do obsługi warsztatów samochodowych a planowanie pracy

Program do prowadzenia warsztatu przydaje się również w przypadku planowania pracy. Dostępny jest bowiem kalendarz, który w jasny i klarowny sposób pozwala na rozpisanie wszystkich zadań dla poszczególnych osób oraz stanowisk warsztatowych. Jest to tym bardziej ważne, jeżeli w jednym miejscu pracuje większa ilość osób. Utrzymanie wszystkiego w papierowym kalendarzu, może sprawiać nie lada trudność. W szczególności, jeżeli chodzi o czytelność. Menadżer serwisu będzie mógł optymalnie zaplanować pracę każdego mechanika również na odległość. Ważne, żeby dostęp do oprogramowania warszatowego był możliwy po prostu przez internet. Fizyczne instalowanie programów na komputerach to przeszłość.

Historia napraw i zlecenia w jednym miejscu

Już nie trzeba będzie szukać dokumentów od napraw, które czasem lubią zawieruszyć się w najmniej oczekiwanym momencie. Wszystko przejmuje dobry program do prowadzenia warsztatu, który pozwala na gromadzenie wszystkiego w jednym miejscu. Zarówno, jeżeli mowa o historii napraw, jak również przyjmowaniu aktualnych zleceń. Program do obsługi warsztatów samochodowych ułatwia nie tylko wystawianie dokumentów kasowych. Bez trudu powinien umożliwić stworzenie i zarządzanie bazę kontrahentów. Warto o tym pomyśleć również w perspektywie wysyłania ewentualnych materiałów reklamowych (o ile sami klienci wyrażą na to zgodę).

Dlaczego warto wybrać motowarsztat.pl?

Omawiając oprogramowanie komputerowe, warto zwrócić uwagę na motowarsztat.pl, który polecany jest dla różnych serwisów samochodowych. To ułatwienie w codziennej pracy, która jest w stanie zapewnić mnóstwo funkcjonalności. Warto tutaj chociażby wspomnieć o:

 • bezpieczeństwie danych - pozwalających na tworzenie kopii zapasowych,
 • chmurowy dostęp,
 • automatyczne aktualizację - dzięki czemu mechanik samochodowy nie musi o tym pamiętać,
 • możliwości marketingowe - wysyłanie wiadomości sms i/lub e-mail,
 • bieżąca informacja klientów na temat statusu wykonywanej pracy (np. że pojazd trafił na kanał),
 • możliwość wyliczenie marży na produktach,
 • wyliczenie pensji pracowników,
 • możliwość wystawiania faktur,
 • planowanie pracy - z uwzględnieniem pracy na poszczególnych kanałach.

Motowarsztat oferuje różne moduły, które w całości można przejrzeć na stronie. Osoby, które nie do końca są pewne tego, czy taki program będzie dopasowany do ich potrzeb, mają możliwość skorzystania z 30 dniowego okresu próbnego. Jest to wystarczający czas, który pomoże stwierdzić, czy ma się do czynienia z produktem wspierającym codzienną pracę.

Zarządzanie warsztatami samochodowymi nie jest łatwe. To właśnie dlatego powstały oprogramowania komputerowe, które są odpowiedzią na potrzeby rynku usługowego.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony