Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

2 miesiące temu  29.10.2021, ~ Administrator   

Philips Xperion 6000 - gama lamp warsztatowych stworzona przez użytkowników

Obecnie w gamie lamp warsztatowych marki Philips znajduje się kilkanaście pozycji. Mają zróżnicowaną budowę i funkcje, a przez to użytkownik może łatwiej dobrać model do specyfiki swojej pracy. Wszystkie łączy dziś ultranowoczesne źródło światła, jakimi są diody LED oraz bezprzewodowe zasilanie.

Pomimo tak rozbudowanej oferty i zaawansowanych technologicznie rozwiązań marka Philips systematycznie rozwija segment lamp roboczych. Najnowszą propozycją jest cała gama modeli Xperion 6000 - Pocket, Slim, Line, Pillar i UV Pillar. Ich wizualnym wyróżnikiem jest limonkowo-szara obudowa. Takie zestawienie nie jest przypadkowe, bo zaproponowane przez mechaników, którzy nieraz tracili czas na odnalezienie odłożonej lampy w warsztacie.

Innym często zgłaszanym postulatem był sposób mocowania do powierzchni metalowych. W nowej serii zastosowano silniejszy magnes, a w przypadku Slim, Pillar i Pillar UV dwie sztuki. To rozwiązanie pozwala na stabilne ustawienie lampy w pionie. Dodatkowo każdy z pięciu nowych modeli Xperion 6000 wyposażono w wyjmowany i obracany wokół własnej osi haczyk.

Bezprzewodowe zasilanie efektywnie ułatwia wykonanie różnych czynności przy samochodzie, szczególnie przy konieczności zmiany pozycji, korzystaniu z kanału czy podnośnika. To z kolei wiąże się z koniecznością użycia pojemniejszych akumulatorów, które muszą być relatywnie szybko ładowane. Czas ten udało się skrócić dzięki wprowadzeniu portu usb typu C - i wynosi od 3,5 do 4,5 godziny.

Co więcej, poza modelem Xperion 6000 Line, do pozostałych oferowane jest nowe akcesorium - stacja dokująca podłączona do sieci 230V. Za jej pośrednictwem można ładować jednocześnie dwie lampy.

Innym premierowym rozwiązaniem jest funkcja „Find my device”. Dwa moduły radiowe - nadajnik i odbiornik - pozwolą szybciej zlokalizować odłożoną lampę, jak też zasygnalizują jej pozostawienie w naprawionym pojeździe, który właśnie wyjeżdża z warsztatu.

Mianownikiem wszystkich modeli Xperion 6000 jest szeroka wiązka światła LED oraz możliwość pracy w trybach świecenia Eco lub Boost. Jak też korzystania z punktowej diody umieszczonej na głowicy lampy. W przypadku Pocket znajduje się na elastycznym wężyku o długości 25 cm. Dodatkiem do UV Pillar jest ultrafioletowe światło do szukania miejsc wycieków płynów eksploatacyjnych. To również lampa z wysokim wskaźnikiem oddawania barw CRI95, co poszerza jej zastosowanie.

„Nowa gama Philips Xperion 6000 zadebiutowała w naszej ofercie na początku września 2021 roku. Wprowadzone przez nas rozwiązania spotkały się już z dobrym przyjęciem na rynku. Niemniej wciąż wsłuchujemy się w opinie mechaników, zbieramy ich kolejne uwagi i sugestie. Są one niezmiernie ważne przy pracach nad kolejnymi lampami warsztatowymi. W końcu tworzymy je dla użytkowników, a nikt lepiej nie oceni ich przydatności, jak oni podczas codziennej pracy” - mówi Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe z Lumileds Poland, producenta i dystrybutora oświetlenia samochodowego marki Philips.

GALERIA ZDJĘĆ

Philips Xperion 6000 - gama lamp warsztatowych stworzona przez użytkowników
Philips Xperion 6000 - gama lamp warsztatowych stworzona przez użytkowników
Philips Xperion 6000 - gama lamp warsztatowych stworzona przez użytkowników
Philips Xperion 6000 - gama lamp warsztatowych stworzona przez użytkowników

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony