Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

25 dni temu  26.01.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Podgrzewana odzież dla mechanika. Czy to dobry pomysł?

Praca w niskich temperaturach bywa wyzwaniem dla mechaników podczas wykonywania wstępnej diagnostyki lub drobnych napraw na zewnątrz. Podgrzewana odzież robocza wyposażona w nowoczesne technologie grzewcze to rozwiązanie zapewniające komfort cieplny w zmiennych warunkach. Odzież z własnym źródłem ciepła nie jest uniwersalnym rozwiązaniem problemów wszystkich branż, jednak w niektórych sektorach sprawdza się wyjątkowo dobrze.

Działanie podgrzewanej odzieży roboczej opiera się na wbudowanych panelach grzewczych, rozmieszczonych w ubraniu, które efektywnie przekazują ciepło bezpośrednio do ciała użytkownika. Na rynku dostępne są podgrzewane koszulki, bluzy, kamizelki i kurtki, które spełniają różnorodne potrzeby użytkowników.

– Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym współczesna odzież podgrzewana jest obecnie najskuteczniejszym sposobem na zapewnienie komfortu termicznego pracowników pracujących w zmiennych warunkach w okresie jesienno-zimowym. W rozwiązaniach Milwaukee stosujemy kilka stref grzewczych wykonanych z włókien węglowych, zapewniających równomierne i efektywne rozprowadzanie ciepła. Poziom ogrzewania można dostosować do indywidualnych potrzeb poprzez panel sterowania, za pomocą którego można przełączyć grzanie w tryb wysoki, średni lub niski. Nowoczesna odzież podgrzewana, dzięki zastosowaniu małego i lekkiego, lecz wydajnego akumulatora, może zapewnić do 11 godzin grzania, co wystarcza na długi dzień pracy w trudnych warunkach –

mówi Andrzej Wieder, Regional Head of Sales Personal Protective Equipment Milwaukee CEE.

Zastosowanie w warsztatach samochodowych

Korzyści płynące ze stosowania odzieży podgrzewanej dostrzegają wszyscy, których praca wymaga wychodzenia na zewnątrz, czy to z warsztatu, czy pojazdu. Zalety odzieży podgrzewanej dostrzegają mechanicy samochodowi, którzy przemieszczają się między ogrzewanymi warsztatami i pojazdami a chłodnymi warunkami panującymi na zewnątrz.

Dzięki możliwości regulacji poziomu ogrzewania mogą oni dynamicznie dostosowywać ilość ciepła dostarczanego przez odzież, zależnie od aktualnych potrzeb. Ta elastyczność sprawdza się doskonale podczas różnorodnych czynności, takich jak wstępna diagnostyka, czy drobne naprawy wykonywane na zewnątrz, czynią odzież podgrzewaną niezwykle przydatną w codziennych zadaniach.

Swoboda przemieszczania, ruchów i utrzymania w czystości

Odzież podgrzewana zapewnia przede wszystkim mobilność, umożliwiając pracownikom swobodne przemieszczanie się bez ograniczeń wynikających z konieczności przebywania w pobliżu źródeł ciepła. Jest to szczególnie ważne, gdy pracownik opuszcza zamkniętą, ogrzewaną przestrzeń, by wykonać zadanie na zewnątrz lub pracuje większość czasu na zewnątrz. Dodatkowo, w przypadku stosowania odzieży podgrzewanej, nie ma konieczności noszenia wielu warstw ubrań lub pracy w bardzo grubej odzieży ocieplanej, co niewątpliwie zapewnia większą swobodę ruchów i komfort.

Nowoczesne konstrukcja i technologia materiałów sprawiają, że odzież podgrzewana oprócz tego, że jest wygodna to także jest bardzo trwała. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych włókien jest odporna na przedarcia i przetarcia. Co więcej, odzież podgrzewana jest przystosowana do łatwego prania w pralce oraz suszenia w suszarce do ubrań, co znacznie upraszcza jej użytkowanie i konserwację.

Dzięki możliwości regulacji poziomu ogrzewania, odzież podgrzewana staje się coraz bardziej niezastąpionym rozwiązaniem dla pracowników wielu branż, zwłaszcza tych, którzy pracują w terenie lub regularnie przemieszczają się między ogrzewanymi pomieszczeniami a nieogrzewanymi przestrzeniami.

źródło: Milwaukee

Komentarze (1)

dodaj komentarz
  • ~ Lan 1 15 dni temu Mechanik powinien ubierać się przede wszystkim w sposób bezpieczny, komfortowy oraz wygodny, dodatkowo taki jaki mu w dużej mierze odpowiada. Trzeba pozwolić jak w serwisie https://stiservice.pl/... w którym było, by każdy sam decydował o tym, choć wiem że są też odgórne zalecenia.
    oceń komentarz 0 0 zgłoś do moderacji
do góry strony