Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

4 miesiące temu  04.12.2019, ~ Administrator   

Pompa pompie nierówna - jaką wybrać do warsztatu?
Strona 1 z 2

Planując zakup pompy do wody trzeba ocenić je nie tylko przez pryzmat ceny czy producenta, ale przede wszystkim - przeznaczenia. W kontekście warsztatu warto rozważyć pompy specjalne.

Choć laik może stwierdzić, że pompy do wody to produkty zbliżone, rzeczywistość jest diametralnie inna. Zróżnicowanie typów pomp sprawia, że idealnie można je dopasować do określonych założeń i potrzeb - zarówno w domu jak i warsztacie, przemyśle czy pracy ogrodowej. 

Zróżnicowanie pomp łatwo obrazuje bowiem szerokie spektrum ich zastosowania. Standardowe urządzenia do studni różnić będą się bowiem od tych, których użyć trzeba w ogrodzie. Z kolei pompy przeznaczone do sytuacji kryzysowej - np. niezbędne przy odpompowywaniu cieczy z zalanego pomieszczenia - wykorzystują inną technologię niż maszyny przeznaczone do pracy w przydomowym basenie. Stąd tak ważna jest swoista klasyfikacja pomp i rozróżnienie ich poszczególnych typów oraz modeli. 

Pompy ciśnieniowe

To najpopularniejszy typ pomp - wykorzystują ciśnienie do szybkiego transportu cieczy w określonym kierunku. Uniwersalne możliwości wykorzystania sprawiają, że szczególnie popularne są w ogrodzie czy przydomowych instalacjach. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie muszą być używane wyłącznie do podlewania roślin. Pompy ciśnieniowe wykorzystywane mogą być też do prac porządkowych - przy samochodzie lub na terenie nieruchomości. 

Niestety pompy ciśnieniowe z założenia nie są tak odporne na uszkodzenia mechaniczne czy np. zakłócenia wywołane zanieczyszczeniami jak inne rozwiązania. W efekcie ich zastosowanie musi być ograniczane do podstawowych czynności - głównie podlewania czy czyszczenia. W przypadku wykorzystywania wody zabrudzonej niezbędne jest sięgnięcie po inne technologie.

Pompy zanurzeniowe

Kontrola poziomu wody - tak, by nie był zbyt niski - oraz możliwość dostosowania do wody czystej i brudnej to podstawowe korzyści, jakie mają pompy dostosowane do działania poniżej lustra cieczy. Technologia wykonania sprawia, że są szczególnie wartościowe w sytuacji, gdy potrzebne jest zarówno transport wody jak i jej oczyszczenie. Pompy używane do wody brudnej wyposażone są w rozdrabniacze i systemy oczyszczające, które można dobrać do określonego typu nieczystości. O ile np. pompa do przydomowego ozdobnego oczka wodnego nie wymaga zaawansowanej technologii, rozwiązania o charakterze przemysłowym mają inne założenia. 

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony