Wyposażenie warsztatu

temat miesiąca

Wyposażenie warsztatu

AKCJA ZIMA

ponad rok temu  03.12.2018, ~ Administrator   

Utrzymanie czystości w warsztacie samochodowym. Przydatne urządzenia
Strona 1 z 2

Warsztat samochodowy to miejsce, w którym bardzo trudno o czystość ze względu na charakter pracy. Jednak utrzymanie czystości decyduje nie tylko wygodzie, ale również bezpieczeństwie pracowników. Dziś przedstawiamy przykłady nowoczesnych urządzeń, które pomogą skutecznie oczyścić warsztat, a przy okazji zadbać o auta.

Główne zanieczyszczenia spotykane w warsztatach i ich wpływ na zdrowie pracowników

Praca w warsztacie samochodowym nie należy do łatwych, a bywa również niebezpieczna, szczególnie jeśli w środowisku pracy nie utrzymamy odpowiedniego poziomu czystości. Wśród czynników mogących powodować wypadki można wymienić choćby śliskie i nierówne powierzchnie, ciężkie przedmioty i urządzenia, jak również możliwość poparzenia. Warto zwracać szczególną uwagę na powstające na powierzchni posadzki tłuste plamy oleju i smaru. Zagrożeniem bywają niekiedy także powstające w trakcie pracy pyły groźne dla naszych płuc.

Odkurzacze profesjonalne

Coraz bardziej popularne w warsztatach samochodowych stają się odkurzacze profesjonalne pracujące na sucho i na mokro. Dzięki temu skutecznie usuwają zarówno gromadzący się pył, jak i plamy. Ciekawe rozwiązanie w tym zakresie może zaoferować Kärcher. Odkurzacz NT 40/1 Tact Te L zapewnia wysoki wydatek powietrza (74 l/s) i podciśnienie 254 mbar przy stosunkowo niewielkich rozmiarach. Urządzenie charakteryzuje się ponadto dość niskim poziomem hałasu – poziom ciśnienia akustycznego wynosi 68 dB. W warsztacie przydać się może także przyłącze do elektronarzędzi, które posiada odkurzacz.

Urządzenia wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody

Według Badania rynku profesjonalnego urządzeń czyszczących: gospodarstwa rolne, firmy budowlane, warsztaty samochodowe przeprowadzonego w kwietniu 2018 roku przez Ipsos dla firmy Kärcher aż 63% polskich warsztatów samochodowych posiada na wyposażeniu urządzenia wysokociśnieniowe. Trudno się temu dziwić, zważywszy na ich skuteczność zarówno w czyszczeniu warsztatu, jak i samych aut.

Firma Kärcher będąca liderem w produkcji tego typu urządzeń proponuje warsztatom samochodowym 3 interesujące modele wyposażone w podgrzewanie wody: HDS 5/15U, HDS 7/16 i HDS 10/20. Dwa pierwsze urządzenia pozwalają na czyszczenie wodą podgrzaną do 80 stopni C, zaś ostatni model umożliwia także czyszczenie parowe. Producent rekomenduje zastosowanie również specjalnych środków czyszczących RM 81 i RM 31. Nabywając model HDS 10/20, otrzymamy w gratisie uniwersalny odkurzacz NT 25/1 Ap, który również może się przydać w warsztacie.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 138

 • 21
  ZADOWOLONY
 • 11
  ZASKOCZONY
 • 20
  POINFORMOWANY
 • 23
  OBOJĘTNY
 • 9
  SMUTNY
 • 19
  WKURZONY
 • 35
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Jj23 2 ponad rok temu Mycie betonu wysokocisniowa myjka z olejów i smarów to najczęstszy błąd. Najlepiej użyć 2 zmywaczy 1 rozpuszcza powi ien być na bazie rozpuszczalniki a drugi na bazie wody emulguje i wypy ha lżejsze frakcje do góry. Następnie zbieramy to szmatami albo papierem.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Slash 1 ponad rok temuocena: 100%  Mycie posadzek w warsztatach samochodowych że smarów i płynów ropopochodnych i spłukiwanie ich do kanalizacji miejskiej jest zabronione !!! Grożą za to bardzo wysokie kary jeżeli takie substancje zostaną wykryte w kanalizacji !!!
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony