ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wyposażenie warsztatu

temat miesiąca

Wyposażenie warsztatu

AKCJA ZIMA

8 miesięcy temu  03.12.2018, ~ Administrator   

Utrzymanie czystości w warsztacie samochodowym. Przydatne urządzenia
Strona 2 z 2

Jak poradzić sobie z uporczywymi i niebezpiecznymi plamami smaru i oleju?

Olej i smar pojawiające się na posadzce to jedne z największych zagrożeń dla pracowników, jakie możemy spotkać w warsztatach samochodowych. W jaki sposób wygodnie się ich pozbyć? Współczesna technologia daje nam aż 3 ciekawe opcje. Pierwsza z nich to odkurzacz parowy SGV 8/5. Oferuje on ciśnienie pary na poziomie 8 bar i podgrzewa wodę do aż 175 stopni C. Korzystanie z urządzenia jest bardzo wygodne, ponieważ jednocześnie czyści silne zabrudzenia i odsysa wodę wraz z rozpuszczonym brudem.

Alternatywne rozwiązanie stanowi oferowane przez Kärcher urządzenie FR 30 przeznaczone do mycia powierzchni płaskich. Jego działanie opiera się na obracającej się belce i zestawie dysz Power, co daje 10 razy wyższą wydajność niż tradycyjne metody czyszczenia. W warsztacie możemy także postawić na nowoczesną szorowarkę ręczną, taką jak BR 40/10 C Adv marki Kärcher. Jej szerokość robocza wynosi 400 mm, a prędkość obrotowa szczotki 1100 obrotów na minutę. Wydajność teoretyczna to 400 m²/h. Ten typ urządzeń jest idealny do posadzek przemysłowych, wykonanych z gresu, gumy, żywicy, PCV lub lastryko. Praca urządzenia będzie skuteczniejsza, jeśli zastosujemy proponowane przez producenta preparaty: RM 69, RM 753 i RIR Classic.

Wnętrze auta jak nowe – wygodne pranie tapicerki

Czego jeszcze nie powinno zabraknąć w warsztacie samochodowym? Naszym zdaniem nowoczesnych urządzeń ekstrakcyjnych, takich jak Puzzi 10/1 i Puzzi 8/1. Ich użycie znacznie przyspieszy pranie tapicerki, jednocześnie pozostawiają ją niemal suchą i niebawem gotową do użytku. Oba modele są wyposażone w specjalną ssawkę do tapicerki, a pierwsze z nich również w wygodną dyszę podłogową. Przy niewielkich gabarytach możemy liczyć na dużą moc. Decydując się na ich zakup, warto wyposażyć się także w proszek RM 760 OA i Classic.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 138

 • 21
  ZADOWOLONY
 • 11
  ZASKOCZONY
 • 20
  POINFORMOWANY
 • 23
  OBOJĘTNY
 • 9
  SMUTNY
 • 19
  WKURZONY
 • 35
  BRAK SŁÓW

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Jj23 2 8 miesięcy temu Mycie betonu wysokocisniowa myjka z olejów i smarów to najczęstszy błąd. Najlepiej użyć 2 zmywaczy 1 rozpuszcza powi ien być na bazie rozpuszczalniki a drugi na bazie wody emulguje i wypy ha lżejsze frakcje do góry. Następnie zbieramy to szmatami albo papierem.
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ Slash 1 8 miesięcy temuocena: 100%  Mycie posadzek w warsztatach samochodowych że smarów i płynów ropopochodnych i spłukiwanie ich do kanalizacji miejskiej jest zabronione !!! Grożą za to bardzo wysokie kary jeżeli takie substancje zostaną wykryte w kanalizacji !!!
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony