Wyposażenie warsztatu

Wyposażenie warsztatu

miesiąc temu  20.10.2021, ~ Administrator   

Wyposażenie dla serwisu ogumienia

Zacznijmy od podstaw – naszej wygody. - Wózki do przewożenia opon muszą stać się standardowym wyposażeniem Waszych warsztatów samochodowych, w celu poprawienia ich funkcjonowania. Optymalizacja takich procesów, jak przenoszenie z jednego miejsca, do drugiego wszechobecnych opon i kół znacznie zmniejszy zmęczenie pracowników warsztatu - wskazują eksperci marki F.H.U."BOGUSZ". W tym tekście omawiają wyposażenie warsztatowe serwisów zajmujących się obsługą ogumienia.

Warto inwestować w sprzęt, który będzie sprawdzał się przez lata. 

Podnośniki samochodowe to w zasadzie standard. To jaki podnośnik będzie dla Was najlepszy zależeć będzie głównie od tego jaki pojazd będzie najczęściej serwisowany w Waszych warsztatach.

Najczęściej wybieranymi są dwukolumnowe oraz czterokolumnowe z racji na ich uniwersalność, nadadzą się świetnie do większości aut. Pozwolą nie tylko na serwis samochodów osobowych, ale i większych pojazdów, np. kamperów.

W warsztacie przydadzą się mniejsze urządzenia, które wspomogą proces serwisu bez konieczności wjazdu na podnośnik unoszący całkowicie. Świetnie spiszą się w tym zadaniu podnośniki tłokowe, pneumatyczno-hydrauliczne lub tzw. „żaby”. Dla tych, którzy przewidują serwis unikalnych pojazdów (np. busów) na pewno warto wymienić podnośniki ciężarowe oraz nożycowe.

Zadowolony klient zawsze wraca, dlatego takie rzeczy jak ciężarki do kół są tak samo ważne jak każdy inny element używany w warsztacie. Ciężarki, które są tanimi zamiennikami tych firmowych odklejają się po krótkim czasie, co doprowadzać może do niezadowolenia klientów. To samo tyczy się materiałów wulkanizacyjnych, które muszą zapewniać szczelność przez naprawdę długi czas.

Materiał nadesłany przez F.H.U."BOGUSZ".

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ filipek 1 miesiąc temu Dobry artykuł i ważny temat. Ale ja mam zaufanie do specjalistów i od dawna sam nie wymieniam opon. Robią to za mnie w ASO w ramach pakietu serwisowego. Mam dostęp do takich usług, bo wynajmuję długoterminowo samochód z Master1.pl. Fajne, wygodne rozwiązanie.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony