Wyposażenie warsztatu

Warto wiedzieć

ponad rok temu  27.04.2017, ~ Administrator - ,   Czas czytania 2 minuty

Zmodernizowane linie diagnostyczne MAHA w pracy

Serwis WSOP w ostatnich miesiącach przeprowadził modernizacje kilku linii diagnostycznych produkcji MAHA. Dzięki temu klienci uniknęli sporych wydatków na zakup nowych urządzeń, a po przebudowie sprzęt spełnia wszystkie wymogi, aby przez kolejne lata pracował na stacji kontroli pojazdów. Każdorazowo modernizacje wykonywane są w oparciu o oryginalne części zamienne producenta.

Wspomniane modernizacje przeprowadzone zostały na różnego typu liniach diagnostycznych, pochodzących z różnych okresów produkcji, dlatego ich zakres obejmował każdorazowo inny zestaw czynności: od wymiany samego sterowania, aż po kompleksowy remont grup podłogowych wraz z lakierowaniem obudów i wymianą bębnów.

Głównym problemem linii diagnostycznych produkcji MAHA starszych typów (E, Screen, Eurotest, ale także Eurosystem z początkowych lat produkcji) jest sterowanie oparte na niewykorzystywanych już obecnie rozwiązaniach. W bardzo starych liniach jest to jeszcze sterownik przemysłowy, w nieco nowszych komputer PC. Dopóki elektronika pracuje bez zarzutu, problemy nie występują. Jednak w przypadku awarii komputera trudno jest serwisować ten sprzęt, ponieważ brakuje do niego części zamiennych, a dodatkowo starsze wersje systemu operacyjnego (np. Windows 98) nie występują już w sprzedaży i nie są wspierane przez firmę Microsoft.

Kilku klientów zdecydowało się na kompleksową modernizację posiadanych linii produkcji MAHA – zarówno w wersjach osobowych, jak i uniwersalnych. Zmodernizowane urządzenia pracują na nowym komputerze z systemem operacyjnym Windows 8 i oprogramowaniu w wersji Eurosystem 7.50. Możliwa jest także wymiana szafy sterującej na nową. Linia diagnostyczna po takiej modernizacji posiada certyfikat Instytutu Transportu Samochodowego potwierdzający spełnianie przez nią wymagań w stosunku do stacji przeprowadzających badania techniczne pojazdów.

Istnieje również możliwość modernizacji starszych rozwiązań znanych jako E (zegary), Screen lub samodzielnych urządzeń FWT i MINC w wersji „D”. Przebudowa wiąże się wtedy z wymianą układów sterująco-pomiarowych z możliwością wymiany szafy sterującej na nową lub adaptowaniem starej szafy w zależności od wersji urządzenia. Dodatkowo istnieje również możliwość przebudowy linii produkcji MAHA z użyciem nowoczesnego sterownika CERTUS.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony