Wydarzenia

Wydarzenia

ponad rok temu  28.05.2013, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

1. Międzynarodowe Targi Wiedzy Technicznej i Szkoleń

Podczas majowego weekendu tj. 7-9 maja na terenie MTK - katowickiego ośrodka targowego, odbędą się Międzynarodowe Targi Wiedzy Technicznej i Szkoleń dla branży motoryzacyjnej.

Będzie to pierwsza tego typu impreza w naszym kraju. W jednym miejscu, w ciągu trzech dni czołowi producenci części zamiennych przedstawią swoja ofertę wsparcia technicznego dla niezależnych serwisów samochodowych. Targi nie będą skoncentrowane tylko i wyłącznie na ofercie handlowej firm, czyli oferowanych przez nie produktach, ale na tym, co firmy te mają do zaoferowania warsztatowcom dodatkowo. A oferta ta jest bardzo bogata. Począwszy od drukowanych poradników, poprzez zaawansowane komputerowe bazy danych i encyklopedie wiedzy technicznej, komputerowe programy diagnostyczne do specjalistycznych kursów i szkoleń poświęconych najbardziej wyrafinowanym rozwiązaniom technicznym stosowanym w samochodach. O tym, że postęp techniczny w branży motoryzacyjnej jest bardzo dynamiczny przekonywać nikogo nie trzeba. O tym, że bez stałego dostępu do źródeł wiedzy o nowych rozwiązaniach, stałej edukacji, naprawianie nowych, pojawiających się na rynku samochodów staje się niemożliwe, nikogo nie trzeba przekonywać. Targi będą zatem niepowtarzalną okazją, by szybko i w jednym miejscu pozyskać wiele z tych istotnych informacji.
Uczestnicy targów będą mieli możliwość wzięcia udziału w kilkunastu seminariach dotyczących bardzo szeroko rozumianego wsparcia technicznego i serwisowego. Niewątpliwym atutem tej imprezy będzie fakt, że seminaria prowadzić będą, specjalnie na tę okazję zaproszeni szkoleniowcy z zagranicznych centrów technicznych. Zatem można powiedzieć, że informacje, jakie będą przekazywać pochodzą z samego „źródła”, z miejsca gdzie opracowuje się rozwiązania techniczne znajdujące później zastosowania w najnowszych konstrukcjach. Będzie można dowiedzieć się czegoś nie tylko na temat samochodów już jeżdżących po naszych drogach, ale także i o tym, co obecnie znajduje się dopiero w fazie projektowania i pojawi się na rynku za lat kilka.
Tematyka szkoleń targowych nie ograniczy się tylko do samej problematyki technicznej. W katalogu seminariów znajdują się także zagadnienia związane z samym prowadzeniem niezależnego serwisu samochodowego. A rynek usług serwisowych czeka w najbliższym czasie sporo zmian. Nowe regulacje prawne, przystąpienie do Unii Europejskiej, prawdopodobny bardzo dynamiczny wzrost importu samochodów używanych, a co za tym idzie i popytu na usługi serwisowe, to tylko niektóre z czynników, które zmienią obraz rynku usług w naszym kraju.

Oferta organizatora targów obejmuje zatem także szkolenia dotyczące przepisów prawnych, w tym wymogów związanych z ochroną środowiska, gospodarką odpadami, ochrony pracy, obsługi klienta - coraz ważniejszego elementu na który zwracają uwagę kierowcy korzystający z usług niezależnych serwisów samochodowych, oraz wyposażenia warsztatowego i możliwości pozyskiwania środków na jego zakup z różnych źródeł.
Majowy weekend w Katowicach zapowiada się zatem bardzo interesująco, a biorąc pod uwagę także i to, iż organizatorzy zapewniają, że przygotowali również wiele dodatkowych atrakcji, konkursów z cennymi nagrodami i innych niespodzianek dla uczestników, warto będzie poświęcić weekend na niezbędną edukację.

Olgierd Langer

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony