Wydarzenia

Ogumienie

Inne

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  21.02.2019, ~   

13,5 roku - średni wiek auta w Polsce. Moto Data rozpoczyna kolejne badania

Firma Moto Data rozpoczyna kolejne badanie parku samochodowego i zachowań kierowców w Polsce. Z badań korzystają największe firmy motoryzacyjne, zarówno producenci samochodów, producenci zamiennych części jaki i dystrybutorzy.

Nasze badania od wielu lat są źródłem wiarygodnej informacji na temat rynku samochodów osobowych i ciężarowych w Polsce. Ze względu na ogromne błędy w oficjalnych bazach, gdzie można ciągle znaleźć informacje o samochodach sprzed I wojny światowej jeżdżących po polskich drogach, zawyżonym średnim wieku parku samochodowego, markach i modelach samochodów, których już nikt nie pamięta, co roku przeprowadzamy szczegółowe badania rynkowe – powiedział Tadeusz Kuncy Prezes Zarządu Moto Data sp. z o.o. - Firmy z nami współpracujące na podstawie naszych badań podejmują decyzje biznesowe, budują plany sprzedaży i inwestycji w poszczególne grupy produktowe.

Według Eurostatu w Polsce 33,7% samochodów ma ponad 20 lat. Dane są oparte o nieaktualizowane przez lata dane w CEPiK. Dane z badania z roku 2018 Moto Data pokazują realne dane, odmładzając park samochodów osobowych do średniej 13,5 lat.

Eurostat bazując na tym samym źródle podaje, że w Polsce po drogach jeździło w 2016 roku ponad 21,5 mln samochodów osobowych, kiedy w rzeczywistości z badań Moto Data wynika, że zarejestrowanych, ubezpieczonych i aktualnie użytkowanych na dzień 1/01/2018 było 15,7 mln samochodów osobowych.

Rozpoczynające się właśnie badanie będzie zrealizowane do końca kwietnia 2019 w postaci wywiadów osobistych, na grupie ponad 2500 respondentów. Wyniki będą znane w maju 2019.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony