Wydarzenia

Lakiernictwo i blacharstwo

ponad rok temu  23.02.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Aether nowym lakierem w gamie Lexusa

Lexus RZ będzie pierwszym modelem z nowym, metalicznym lakierem Aether. To sześć wariantów kolorystycznych i trzy dwukolorowe nadwozia, jakich w Lexusie jeszcze nie było. Klienci będą też mogli zdecydować się na warianty kolorystyczne wykonane w technologii sonicznego nakładania lakierów.

Lexus RZ jest pierwszym stworzonym od podstaw samochodem elektrycznym marki. Samochód będzie pełen nowoczesnych technologii, które zapewniają doskonałe właściwości jezdne jak zupełnie nowy napęd 4x4 DIRECT4, czy rozwiązań, które sprawiają, że podróżowanie będzie bardzo komfortowe, jak np. ogrzewanie prommienikowe czy fotochromatyczny dach panoramiczny.

Nowy lakier Aether

Stylistykę Lexusa RZ podkreśla także paleta sześciu lakierów oraz trzy kompozycje dwukolorowego malowania nadwozia. Absolutną nowością w gamie lakierów jest wariant kolorystyczny Aether. To metaliczny lakier inspirowany bezchmurnym, błękitnym niebem. Kolor ma przywoływać lekką i radosną jazdę. Lakier Aether będzie dostępny we wszystkich wersjach wyposażenia modelu RZ.

Klienci będą też mogli zdecydować się na warianty kolorystyczne wykonane w technologii sonicznego nakładania lakierów. W tym bardzo zaawansowanym procesie wykorzystywane są fale dźwiękowe do rozprowadzania metalowych płatków zawieszonych w farbie w ciasne, jednolite struktury. Aluminium osadzane jest jako bardzo cienka para, a następnie dźwiękowo kompresowane. Spłaszczone płatki bardziej równomiernie odbijają światło, tworząc jeszcze lepsze wrażenie głębi barw, a także lepiej oddają krzywizny karoserii auta. Choć proces malowania auta w tej technologii jest bardziej wymagający, to proces suszenia jest szybki i energooszczędny.

W Lexusie RZ z linii lakierów nakładanych w technologii sonicznej dostępne dostępne Sonic Chrome, Sonic Quartz, Sonic Iridium, a także przełomowy lakier Sonic Copper, który zadebiutował w modelu RX. Paletę barw Lexusa RZ uzupełni wariant Graphite Black.

Lexus RZ z dwukolorowym nadwoziem

Lexus RZ w najwyższej wersji wyposażenia będzie dostępny także z dwukolorowym malowaniem nadwozia. Klienci będą mogli połączyć lakiery Aether, Sonic Copper oraz Sonic Chrome z kontrastowym czarnym wykończeniem, które rozciąga się od przodu samochodu, przez maskę, słupki i dach. Dwukolorowe malowanie nadwozie jeszcze lepiej podkreśla cechy elektrycznego auta i dodaje mu sportowego charakteru.

Fot. Lexus

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony