Wydarzenia

Lakiernictwo i blacharstwo

Marketing w warsztacie

miesiąc temu  11.08.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

AkzoNobel dla zrównoważonego rozwoju sektora refinish

Warsztaty lakiernicze w Wielkiej Brytanii już mogą skorzystać z pierwszego w branży kalkulatora naprawczego do pomiaru i redukcji emisji dwutlenku węgla, który został opracowany przez AkzoNobel.

Kalkulator CO2eRepairCalculator został opracowany, aby pomóc klientom w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla podczas stosowania najwyższej jakości produktów do renowacji.

Narzędzie to jest najnowszą innowacją cyfrową AkzoNobel, która ma na celu długotrwałe zmiany dla klientów. Identyfikuje ono poziomy emisji dwutlenku węgla związane z procesem lakierowania i suszenia - w tym zużytą energię - i jest powiązane bezpośrednio z używanymi produktami do renowacji pojazdów. Dostarcza również danych dotyczących emisji lotnych związków organicznych (VOC), pomagając tym samym klientom zrozumieć, gdzie można wprowadzić ulepszenia.

- Jesteśmy bardzo dumni, że wprowadziliśmy kolejną branżową nowość, która jest doskonałym przykładem tego, jak bliski nam jest zrównoważony rozwój - mówi Patrick Bourguignon, dyrektor zarządzający działu Automotive and Specialty Coatings firmy AkzoNobel.

CO2eRepairCalculator

Podczas korzystania z narzędzia, wyniki są prezentowane w internetowym pulpicie nawigacyjnym, który umożliwia uwzględnienie lokalnych cen energii.

- CO2eRepairCalculator pokazuje warsztatom lakierniczym, jak zmiany w stosowanych przez nie produktach i przestrzeganych procesach mogą mieć bezpośredni wpływ na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla i kosztów energii, a także na poprawę ich produktywności - dodaje Georgia Collins, Commercial Marketing Director w dziale Automotive and Specialty Coatings firmy AkzoNobel.

CO2eRepairCalculator jest obecnie wprowadzany na rynku brytyjskim. W ciągu najbliższych kilku miesięcy trafi na inne rynki europejskie.

Fot. AkzoNobel

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony