ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

9 miesięcy temu  22.05.2018, ~ Administrator   

AutoEvent już za miesiąc
Strona 1 z 2

Tegoroczna edycja AutoEventu odbędzie się w dniach 19 – 21 czerwca w Hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej. Uczestnikami AutoEventu są przedstawiciele firm dostarczających części i komponenty do produkcji nowych samochodów (na tzw. pierwszy montaż), czyli TIER1, TIER2, TIER3 oraz OEM. W gronie uczestników są również firmy zajmujące się produkcją/ dostarczaniem materiałów i fabrykatów, maszyn, urządzeń, narzędzi, robotów, automatyki i oprogramowania dla przemysłu.

Podczas tegorocznego spotkania omówione zostaną nowe kierunki rozwoju polskiej gospodarki oraz kluczowe aspekty dotyczące działalności firm z sektora automotive, m.in.:

 • PERSPEKTYWY ROZWOJU PRZEMYSŁU MOTORYZACYJNEGO W POLSCE: Sytuacja i perspektywy rozwoju polskiej gospodarki na tle procesów gospodarczych zachodzących w Europie i na świecie; Ochrona konkurencyjności przemysłu motoryzacyjnego w Polsce w kontekście obaw Brexitu; Cyberbezpieczeństwo w dobie innowacji w branży automotive.

 • NISKOEMISYJNOŚĆ, ELEKTROMOBILNOŚĆ, NAPĘDY ALTERANTYWNE – CZYLI KTÓRĘDY WIEDZIE DROGA DO SUKCESÓW W SEKTORZE MOTORYZACYJNYM: Nowe cele redukcji emisji CO 2  dla samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych w Unii Europejskiej – propozycje Komisji Europejskiej na 2025 i 2030 rok; Czy nastąpi „śmierć silnika Diesla” – napęd hybrydowy, elektryczny, wodorowy; Hybrydy - niewykorzystany pomost pomiędzy ropą a prądem; Wady i zalety różnych napędów alternatywnych - czy napęd elektryczny na pewno jest najlepszy z punktu widzenia ekologicznego?; Ustawa o elektromobilności – co można poprawić, jak sprawnie wdrożyć w życie; Czy zaleją nas „brudne Diesle z Niemiec” – jaki to będzie miało wpływ na sprzedaż samochodów w Polsce.

 • PRODUKCJA W REALIACH REWOLUCJI PRZEMYSŁOWEJ: Zarządzanie 2.0; Robotyzacja, automatyzacja i cyfryzacja przemysłu; Utrzymania jakości w przemyśle motoryzacyjnym; Zarządzanie inteligentną logistyką; Trudne decyzje dotyczące magazynowania

 • OEM – TAK SILNY JAK SILNE NAJMNIEJSZE OGNIWO ŁAŃCUCHA DOSTAW: Destrukcyjne trendy na rynku OEM i Aftermarket; Odpowiedzialność finansowa i techniczna za popełnione błędy w produkcji.

 • WSPÓŁPRACA Z INSTYTUCJAMI EDUKACYJNYMI I BADAWCZYMI W CELU PRZYGOTOWANIA SYSTEMU KSZTAŁCENIA POD POTRZEBY PRZYSZŁEJ, ZAAWANSOWANEJ TECHNOLOGICZNIE GOSPODARKI: Sektorowa Rada ds. kompetencji w przemyśle motoryzacyjnym (z uwzględnieniem elektromobilności); Kształcenie zawodowe a kompetencje przyszłości, czyli komu tak naprawdę powinno zależeć na przygotowaniu kadr technicznych do wymagań współczesnego przemysłu; Czy branża motoryzacyjna może liczyć na właściwe kadry techniczne bez własnego wkładu w proces edukacji? Czy i jakie zwody w najbliższej przyszłości powinny pojawić się w programie szkół zawodowych / technicznych?

Tagi: AutoEvent,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony