Wydarzenia

Wydarzenia

ponad rok temu  29.06.2017, ~ Bartłomiej Ryś - ,   Czas czytania 10 minut

AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
Strona 1 z 4

Tegoroczne spotkanie przemysłu motoryzacyjnego odbyło się w Centrum Kongresowym Ossa w Rawie Mazowieckiej w dniach 20-22 czerwca. Wydarzenie organizowane przez Polską Izbę Motoryzacji przyciągnęło największą jak dotychczas liczbę uczestników. Na szczególną uwagę zasługuje wystawa towarzysząca wydarzeniu, która w tym roku już nosiła znamiona małych targów.

Patronat nad konferencją objęli: Ministerstwo Rozwoju (MR), Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIiH), Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR).

Partnerem Generalnym wydarzenia była firma zrzeszona w PIM: SGP Sorting Group Poland, która od 11 lat wspiera przedsiębiorstwa przemysłu motoryzacyjnego w osiąganiu najwyższej jakości produkowanych przez nie wyrobów. www.sgpgroup.eu/pl

Partnerami w tym roku zostały firmy: BALLUFF Sp. z o.o.Bentley Systems International LimitedBZW BKCAT LC PolskaCOMAU Poland Sp. z o.o.DB SCHENKEREDISON S.A.GEO GLOBE POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.GRUPA DEKRAHUB logistics Sp. z o.o.LEADEC Sp. z o.o.Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.) Polish BranchPHILIPS LIHTING POLANDSageWork Service Ukraina

Pierwsza część konferencji AutoEvent 2017 rozpoczęła się serią seminariów:

Digital Factory. Cyfryzacja dokumentacji. Zarządzanie dokumentacją techniczną zakładu produkcyjnego – prowadząca: Joanna Chrzanowska, Corporate Account Manager Bentley Systems Polska

Zapewnienie skutecznego procesu certyfikacji w zakresie zakupów materiałów i usług w kontekście standardów ISO/TS 16949 oraz IATF 16949 – prowadzący: Artur Kot, Ekspert DEKRA

Dobry zespół to podstawa – prowadząca: Wioletta Polańska, Project Manager – HR Solution w Agencji Doradztwa Personalnego Human & Hunter.

Seminaria zgromadziły wielu przedstawicieli branży motoryzacyjnej. Bardzo dziękujemy za interesujące wykłady, liczne przybycie i ciekawe dyskusje.

Kolejnym punktem programu był wieczór zorganizowany w chacie grillowej „Koneser”, którego sponsorem były firmy: EDISON S.A.; GEO GLOBE POLSKA Sp. z o.o. Sp.k.; Sage; Bentley Systems International Limited oraz WORK SERVICE S.A.

Na specjalnie dla Państwa przygotowanym wieczorze prym wiodły największe przeboje od rock’n’ rolla przez disco 70s, lata 80-te, aż po klasyki dance z lat 90-tych. Podczas imprezy przedstawiciel Firmy GEO GLOBE POLSKA Sp. z o.o. Sp.k. wręczył nagrodę jednemu z uczestników, który brał udział w loterii wizytówkowej. Główną nagrodą okazał się głośnik JBL. Wieczór disco był opatrzony szalonym tańcem, na parkiecie nie zabrakło rytmów rodem z gorączki sobotniej nocy a sama impreza trwała do 4 nad ranem.

21 czerwca o godzinie 9.15, XIII Doroczną Konferencję Przemysłu Motoryzacyjnego w Polsce –  AutoEvent 2017 oficjalnie otworzył Roman Kantorski, Prezes Polskiej Izby Motoryzacji.

W tym roku oprócz znamienitych gości wpisanych w programie dołączył do nas Pan Jerzy Hausner, profesor ekonomii, od początku kariery naukowej związany z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, który przedstawił kondycję i perspektywy polskiej gospodarki na tle procesów gospodarczych zachodzących w Europie i świecie. Podczas wystąpienia zwrócił uwagę na wzrost gospodarczy w strefie euro oraz Stanach Zjednoczonych na tle „miękkich” danych ekonomicznych. Przedstawił prognozy dotyczące produkcji przemysłowej, sprzedaży detalicznej oraz tempa zmian PKB. Kolejnym elementem prezentacji był temat dotyczący produkcji pojazdów samochodowych, przyczep i naczep – stopień zagrożenia upadłością oraz podstawowe charakterystyki i wskaźniki finansowe przedsiębiorstw a także handel hurtowy i detaliczny pojazdami samochodowymi oraz ich naprawa. Potencjał i wyniki finansowe przedsiębiorstw były kolejnym punktem, które omawiał, ze szczególnym uwzględnieniem barier zauważalnych w rozwoju firmy. Moderatorem panelu gospodarczego pt. Perspektywy rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Polsce był Luk Palmen.

Po wystąpieniu Profesora Hausnera kolejną prelekcją było podsumowanie I konkursu Sektorowego Programu Badań Naukowych i Prac Rozwojowych INNOMOTO w wykonaniu Piotra Prycińskiego, Zastępcy Dyrektora Działu Zarządzania Programami, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Następnie głos zabrał Salvador Ruiz, szef działu projektowania pojazdów użytkowych (Commercial Vehicles), Applus IDIADA Group, który omówił funkcjonalny projekt pojazdu dla mobilności w miastach oraz Mariusz Mankiewicz, Wiceprezes DEKRA Polska, który zmierzył się z odpowiedzią na pytanie: Czy rozwój technologiczny wyprzedzi przyjemność z jazdy pojazdami autonomicznymi?

Podczas debaty, która odbyła się tuż po prelekcjach próbowano rozstrzygnąć takie zagadnienia jak:

– W jaki sposób zapowiadana przez Prezydenta USA międzynarodowa polityka handlowa Stanów Zjednoczonych oraz proces wyjścia Wielki Brytanii z Unii Europejskiej (BREXIT) mogą oddziaływać na przemysł motoryzacyjny w Unii Europejskiej i w Polsce?

– Czy układ urbanistyczny oraz przyzwyczajenie Polaków do posiadania własnego samochodu, jako symbolu wolności nie stoją naprzeciw intencji rozwoju e-mobilności opartej na transporcie publicznym oraz miejskich wypożyczalniach samochodowych elektrycznych?

GALERIA ZDJĘĆ

AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm
AutoEvent przyciąga coraz więcej ludzi i firm

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony