ReklamaBilbord - textar 01.10-31.10 Kamila

Wydarzenia

Diagnostyka

Warto wiedzieć

Wydarzenia

21 dni temu  23.09.2019, ~ Administrator   

Będą Mistrzostwa Polski Diagnostów Samochodowych
Strona 1 z 2

W Legnicy odbędą się I Mistrzostwa Polski Diagnostów Samochodowych i Uczniów na Diagnostów. Wydarzenie będzie miało miejsce w ostatni weekend października. 

Mistrzostwa Polski Diagnostów organizowane są przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT "Zagłębia Miedziowego" w Legnicy wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Zagłębia Miedziowego w Legnicy.

Pierwsza edycja konkursu na najlepszego diagnostę w Polsce odbyła się w maju 2015 roku. Tak jak w ubiegłych latach, turniej rozegrany zostanie w dwóch etapach. W części pierwszej zawodnicy rozwiązywać będą test pisemny z wiedzy zawodowej, opracowany przez zespół ekspercki. Pytań mają być dwa zestawy o różnym stopniu trudności. Część druga, czyli sprawdzian umiejętności praktycznych, odbędzie się na stanowisku kontrolnym na tzw. Żywym Warsztacie – stacji kontroli pojazdów. Przewidywane są zgłoszenia 2-osobowych drużyn do klasyfikacji drużynowej odpowiednio w kategoriach: stacje kontroli pojazdów, wyższe uczelnie, szkoły branżowe kształcące w kierunkach samochodowych - w terminie do dnia 15 października 2019 r. na stronie http://zapisyMPDS.sosnowski.pl/

Do zapisywania się już teraz zapraszamy. Na tej stronie udostępniony jest test szkoleniowy z pytaniami. W dniach 11-12.10.2019r. uruchomiony zostanie test do rzeczywistej rejestracji zawodników ze stacji kontroli pojazdów i wyższych uczelni z pytaniami kwalifikacyjnymi, a w dniach 14-15.10.2019r. dla szkół branżowych.

- Główny cel turnieju to podniesienie rangi zawodu diagnosty samochodowego jego prestiżu i umiejętności - a chodzi głównie o wyrobienie wśród diagnostów automatyzmów i nawyków pozwalających im na swobodne wykonywanie pełnych badań technicznych pojazdów w takim zakresie jak przewidują przepisy by wyeliminować tzw. zjawisko na skróty czy też w skrajnych przypadkach podbijanie dowodu rej bez przeglądu. Cel tak można osiągnąć w głównej mierze podczas szkoleń i praktyk na stacjach kontroli technicznych wykonując badanie techniczne a nie tylko na zajęciach teoretycznych. Intencją turnieju jest zwrócenie uwagi na jakość pracy diagnostów, w tym na wyposażenie jakie mają do dyspozycji w SKP, tj. często zbyt stare i wysłużone, a także nieadekwatne do nowej generacji pojazdów tzw. elektronicznych. Zamiarem organizatorów jest podniesienie rangi diagnosty samochodowego i stacji kontroli pojazdów nie tylko w kraju ale także na forum Unii Europejskiej - mówi jeden z organizatorów, Tadeusz Chodorowski.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony