Wydarzenia

Diagnostyka

Warto wiedzieć

Wydarzenia

11 miesięcy temu  21.10.2019, ~ Administrator   

Będą Mistrzostwa Polski Diagnostów Samochodowych

W Legnicy odbędą się I Mistrzostwa Polski Diagnostów Samochodowych i Uczniów na Diagnostów. Wydarzenie będzie miało miejsce w ostatni weekend października. 

Mistrzostwa Polski Diagnostów organizowane są przez Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT "Zagłębia Miedziowego" w Legnicy wraz ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Zagłębia Miedziowego w Legnicy.

Szczegółowe informacje - TUTAJ.

Pierwsza edycja konkursu na najlepszego diagnostę w Polsce odbyła się w maju 2015 roku. Tak jak w ubiegłych latach, turniej rozegrany zostanie w dwóch etapach. W części pierwszej zawodnicy rozwiązywać będą test pisemny z wiedzy zawodowej, opracowany przez zespół ekspercki. Pytań mają być dwa zestawy o różnym stopniu trudności. Część druga, czyli sprawdzian umiejętności praktycznych, odbędzie się na stanowisku kontrolnym na tzw. Żywym Warsztacie – stacji kontroli pojazdów. 

- Główny cel turnieju to podniesienie rangi zawodu diagnosty samochodowego jego prestiżu i umiejętności - a chodzi głównie o wyrobienie wśród diagnostów automatyzmów i nawyków pozwalających im na swobodne wykonywanie pełnych badań technicznych pojazdów w takim zakresie jak przewidują przepisy by wyeliminować tzw. zjawisko na skróty czy też w skrajnych przypadkach podbijanie dowodu rej bez przeglądu. Cel tak można osiągnąć w głównej mierze podczas szkoleń i praktyk na stacjach kontroli technicznych wykonując badanie techniczne a nie tylko na zajęciach teoretycznych. Intencją turnieju jest zwrócenie uwagi na jakość pracy diagnostów, w tym na wyposażenie jakie mają do dyspozycji w SKP, tj. często zbyt stare i wysłużone, a także nieadekwatne do nowej generacji pojazdów tzw. elektronicznych. Zamiarem organizatorów jest podniesienie rangi diagnosty samochodowego i stacji kontroli pojazdów nie tylko w kraju ale także na forum Unii Europejskiej - mówi jeden z organizatorów, Tadeusz Chodorowski.

Adresaci turnieju to diagności, przedsiębiorcy prowadzący stacje kontroli pojazdów, wyższe uczelnie kształcące studentów w kierunku diagnostyki samochodowej, szkoły branżowe kształcące uczniów w klasach o kierunku mechanik samochodowy, a także jednostki samorządowe województw, powiatów sprawujące nadzór nad stacjami kontroli pojazdów, miłośnicy techniki motoryzacyjnej.

W sprawach organizacyjnych z ramienia Rady Federacji SNT NOT ZM w Legnicy proszę kontaktować się z sekretariatem NOT w Legnicy tel. 76/862-87-10, fax: 76/852-30-17, e-mail: not@not.legnica.pl, lub z Przewodniczącym komitetu organizacyjnego Tadeuszem Chodorowskim - SITK, tel. 606-215-272, e-mail: prezes@sitk.cuprum.pl.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony