ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Wydarzenia

ponad rok temu  14.11.2017, ~ Administrator   

Boryszew największym inwestorem w regionie niemieckojęzycznym

fot. www.boryszew.com.pl

Boryszew S.A., największy polski producent branży motoryzacyjnej, został po raz kolejny wyróżniony w międzynarodowym konkursie. Kapituła „FDI Poland Investor Awards” ogłosiła zwycięzców swojego plebiscytu dla największych inwestorów i eksporterów – Spółka Boryszew otrzymała nagrodę w kategorii „Top Polish Investor in DACH or Benelux”, a więc czołowego polskiego inwestora w obszarze niemieckojęzycznym lub Beneluksu. Jury doceniło inwestycję spółki w Prenzlau – jedną z największych polskich inwestycji typu greenfield w Niemczech, której wartość wyniosła 22 mln euro.

Celem plebiscytu było wyłonienie polskich inwestycji za granicą oraz zagranicznych firm rozwijających się w Polsce. Wśród kandydatów znalazły się firmy, które ogłosiły lub zakończyły nowe inwestycje czy też rozszerzyły swoją działalność od stycznia 2016 r. do sierpnia 2017 r. Jednym z kluczowych działań w kontekście inwestycyjnym w Grupie Boryszew było w tym czasie uruchomienie nowego zakładu spółki w niemieckim Prenzlau.

W kwietniu 2017 r. zakończyły się tam niezbędne prace i rozpoczęto seryjną produkcję plastikowych, galwanizowanych komponentów motoryzacyjnych. W ostatnim czasie Boryszew S.A. intensywnie inwestuje w swój rozwój organiczny. W 2016 r. działalność rozpoczęła fabryka Maflow w Guanajuato w Meksyku, natomiast pod koniec 2017 r. ruszy produkcja w nowym zakładzie Maflow w Toruniu.

- Cieszę się, że inwestycja w Prenzlau została doceniona przez międzynarodowe gremium. Nasz nowy niemiecki zakład pełni znaczącą rolę w kontekście realizacji przyjętych założeń rozwoju segmentu motoryzacyjnego Boryszewa, dlatego to dla nas ważne wyróżnienie. Jest to drugie wyróżnienie dla tego zakładu w ostatnim czasie po uprzednim uzyskaniu nagrody w dziedzinie przyszłościowej inwestycji landu Branderburgia. Niemcy to największy i najbardziej wymagający rynek samochodowy w Europie i Boryszew odgrywa na nim coraz ważniejszą rolę – mówi Jarosław Michniuk, Prezes Zarządu Boryszew S.A. – Nowy zakład pozwala nam na znaczne zwiększenie mocy produkcyjnych oraz efektywności i stanowi jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładów galwanizacyjnych w Europie. Jednocześnie umacnia naszą pozycję jako wiodącego polskiego inwestora i pracodawcy w Niemczech – dodaje Prezes Boryszew S.A.

W fabryce komponentów motoryzacyjnych w Prenzlau, w hali o powierzchni ok. 14,5 tys. m2, powstała linia technologiczna, która należy do jednych z najnowocześniejszych w Europie. Służy ona do galwanizacji elementów z tworzyw sztucznych, a jej wydajność wynosi 400 tys. m2 powierzchni galwanizowanej rocznie. Powstające w niej komponenty trafiają do samochodów marki Volkswagen, Audi, BMW, Daimler i Toyota.

Tegoroczna, 5. już edycja „FDI Poland Investor Awards” przyciągnęła ponad 250 gości z 23 krajów, wśród których znalazła się kadra menadżerska największych polskich inwestorów zagranicznych oraz międzynarodowych firm rozwijających się w Polsce. Boryszew został wyróżniony w prestiżowym towarzystwie takich firm, jak: Amazon, Teva czy RabenGroup.

Tagi: Boryszew,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony