Wydarzenia

Marketing w warsztacie

ponad rok temu  07.06.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 1 minuta

Brembo na wyścig Le Mans

Po raz pierwszy firma Brembo jest oficjalnym partnerem kultowych Długodystansowych Mistrzostw Świata (WEC) i wyposaży 44 z 62 pojazdów w swoje układy hamulcowe.

Sześćdziesiąt dwa samochody będą rywalizować w czterech różnych klasach w wyścigu, który odbędzie się w weekend 10 i 11 czerwca. Brembo zadebiutuje jako oficjalny partner i dostawca technologii hamowania podczas historycznej, setnej edycji 24-godzinnego wyścigu Le Mans, najbardziej prestiżowego wyścigu długodystansowego na świecie. Zaawansowane technologie hamowania Brembo zostaną dostosowane do wysokich wymagań zespołów, kierowców i pojazdów.

- Cieszymy się, że będziemy dostawcą układów hamulcowych na setną edycję 24-godzinnego wyścigu Le Mans. Brembo jest związane ze sportami motorowymi od prawie 50 lat, a te kultowe zawody zawsze są najpopularniejszym wydarzeniem motoryzacyjnym na świecie - mówi Daniele Schillaci, CEO Brembo.

- Hipersamochody, prototypy i pojazdy GT… - jesteśmy w stanie wyposażyć większość samochodów biorących udział w zawodach, które pełnią dla nas funkcję laboratorium. Wyścigi pozwalają nam testować i udoskonalać nowe projekty i rozwiązania, a następnie wprowadzić je do pojazdów drogowych.

Fot. Brembo

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony