Wydarzenia

Wydarzenia rynkowe

2 miesiące temu  08.03.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Brembo otwiera zakład w Tajlandii

Inwestycja o wartości około 40 milionów euro pozwoli firmie wykorzystać nowe możliwości w Azji Południowo-Wschodniej.

Brembo, światowy lider w dziedzinie układów hamulcowych, otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Tajlandii. Inwestycja, o łącznej wartości około 40 milionów euro, zgodnie ze strategią Grupy ma na celu rozszerzenie jej globalnej działalności przemysłowej i pozwoli Brembo wykorzystać nowe możliwości rozwoju w Azji Południowo-Wschodniej.

Zakład będzie produkował układy hamulcowe dla firm obecnych w Tajlandii, przede wszystkim dla marek europejskich i amerykańskich. Będzie on zlokalizowany w samym centrum przemysłu motocyklowego, w prowincji Rayong, na południe od Bangkoku. Po pełnym uruchomieniu zakład Brembo będzie zatrudniał około 150 osób.

- Otwarcie zakładu produkcyjnego w Tajlandii jest ważnym krokiem w naszej strategii globalnej ekspansji - powiedział Daniele Schillaci, Brembo CEO.

- Wzmocnimy naszą pozycję w segmencie jednośladów i skonsolidujemy rolę Brembo jako dostawcy rozwiązań dla naszych klientów w tym kraju. Dzięki tej inwestycji kładziemy podwaliny pod dalszy rozwój biznesu w regionie ASEAN (Azji Południowo-Wschodniej).

W piątek, 16 lutego, prace budowlane rozpoczęła ceremonia wmurowania kamienia węgielnego. Obiekt ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku, zajmie on powierzchnię ok. 17 tys. m² na obszarze ok. 40 tys. m², z możliwością rozszerzenia do 95 tys. m² w celu przyszłej rozbudowy. Projekt ten uzupełnia ostatnie inwestycje Brembo na rynku motocyklowym, takie jak zakup firm SBS Friction w Danii i J.Juan w Hiszpanii w latach 2020-2021. Przejęcia te umożliwiły Grupie rozszerzenie oferty produktów dla jednośladów. Biznes motocyklowy stanowi obecnie około 13% całkowitych przychodów Brembo.

Fot. Brembo

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony