Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

Układ hamulcowy

ponad rok temu  10.11.2017, ~ Administrator   

Brembo: przychody rosną

Przychody Brembo na dzień 30. września 2017 roku wzrosły o 8,1% do 1.852,0 MLN EURO. W porównaniu z pierwszymi dziewięcioma miesiącami 2016 roku:

- Silne globalne inwestycje w okresie w celu podtrzymania przyszłego wzrostu na rynkach, na których działa Grupa
- Przychody wzrosły o 8,1% do 1.852,0 mln euro
- Dobre wyniki rentowności: EBITDA na poziomie 369,1 mln euro (marża EBITDA: 19.9%); zysk operacyjny EBIT wyniósł 270,3 mln euro (marża EBIT: 14.6%)
- Zysk netto wyniósł 196,4 mln euro (+5.5%)
- Zadłużenie netto wyniosło 250,4 mln euro, spadek o 9,3 mln euro w porównaniu z dniem 30 czerwca 2017 roku
- Nowe inwestycje wyniosły 251,2 mln euro 

EBITDA: 369,1 MLN EURO (+9,5%)
EBIT: 270,3 MLN EURO (+6,4%)

Jak pokazują wyniki zatwierdzone dziś przez Zarząd,  satysfakcjonujący wzrost Brembo był kontynuowany w trzecim kwartale bieżącego roku. Aplikacje do samochodów i motocykli nadal napędzały wydajność, pojawiły się też zachęcające sygnały z sektora pojazdów użytkowych. Budowa naszych nowych zakładów w Meksyku, Polsce i Chinach przebiega zgodnie z naszymi planami rozwoju. Celem tego nowego cyklu inwestycji jest dalsze wzmocnienie naszych globalnych mocy produkcyjnych, aby podtrzymać przyszły wzrost Grupy, zgodnie z naszą długoterminową wizją strategiczną - mówi prezes Alberto Bombassei.

Wiceprezes (Executive Deputy Chairman), Matteo Tiraboschi, powiedział: Liczby, przedstawione dziś w okresie zakończonym 30 września, zawierają wiele elementów, które pokazują solidność naszych strategii inwestycyjnych i dynamiczny charakter naszej działalności. Wśród nich chciałabym zwrócić szczególną uwagę na marże, z dobrymi poziomami EBITDA i EBIT, oraz na spadek zadłużenia finansowego pomimo trwających intensywnych programów inwestycyjnych. Wielkie wolumeny biznesowe są dobrze rozłożone na innowacyjne, dynamiczne portfolio produktów i prowadzą nas do znaczących śrdnio- i długoterminowych wyników, pomimo pewnego stopnia zmienności rynku.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony