Wydarzenia

Części i regeneracja

Wydarzenia rynkowe

miesiąc temu  18.08.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Carlex z Luksemburga pod skrzydłami Webasto

Webasto, globalny partner systemowy dla branży mobilności, przejął specjalistę w dziedzinie szkła - firmę Carlex Glass Luxembourg SA w Grevenmacher. To zapowiedź wdrożenia do produkcji ważnego materiału dla innowacyjnych samochodowych systemów dachowych.

Od teraz Carlex zatrudniający około 500 pracowników, jest częścią Grupy Webasto. W przyszłości eksperci od szkła będą ściśle współpracować ze swoimi kolegami w zakresie rozwoju i walidacji systemów dachowych w siedzibie firmy w Stockdorfie koło Monachium. Odtąd producent działa pod nazwą Webasto Luxembourg S.A.

Webasto kolejny raz rozszerza swe kompetencje. Tym razem wykorzystując potencjał firmy Carlex. Zakład w Luksemburgu produkuje elementy szklane do samochodów osobowych, zalicza do swoich klientów wielu międzynarodowych producentów samochodów i był wcześniej częścią Carlex Glass America, LLC z siedzibą w Nashville, Tennessee (USA).

- Inwestycja we własną produkcję szyb to dla nas ważny, strategiczny krok w celu wzmocnienia konkurencyjności naszej najlepiej sprzedającej się jednostki biznesowej, a tym samym całej Grupy Webasto - podkreśla dr Holger Engelmann, prezes Webasto SE.

Webasto od wielu lat jest liderem na rynku dachów przesuwnych, panoramicznych i do kabrioletów. Dzięki przyszłościowym technologiom i materiałom firma stale rozwija swój asortyment w tej grupie produktów.

- Elektromobilność i autonomiczna jazda mają duży wpływ na rozwój dachów samochodowych. Rośnie więc zapotrzebowanie na coraz bardziej "inteligentne" dachy w systemach otwieranych i nieotwieranych. Szkło ma tu szczególne znaczenie. Cieszymy się, że wraz z naszymi nowymi kolegami z Luksemburga będziemy mogli zaoferować producentom samochodów na całym świecie dobrze przemyślane, innowacyjne pomysły na mobilność przyszłości - wyjaśnia Engelmann.

Fot. Webasto

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony