Wydarzenia

Marketing w warsztacie

miesiąc temu  27.10.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Castrol stawia na bardziej zielone opakowania

Ich zaletą w warsztacie, w porównaniu do poprzednich, jest to, że zajmują mniej miejsca na półce i w transporcie. Nowy wzór opakowań wprowadzony w Europie w 2023 r. zużywa mniej plastiku wagowo – od 5% w butelkach jednolitrowych, do 20% mniej w butelkach pięciolitrowych.

W sierpniu 2023 roku Castrol zaprezentował w Europie nowe wzory opakowań swoich środków smarnych o pojemnościach pół litra oraz jednego, czterech i pięciu litrów. Są one dostępne dla wszystkich serwisów samochodowych i sprzedawców detalicznych. Wykorzystano w nich mniej plastiku.

Wprowadzenie nowo zaprojektowanych butelek to część realizowanej przez Castrol strategii zrównoważonego rozwoju PATH360, której celem jest ograniczenie ilości odpadów i emisji dwutlenku węgla oraz poprawa jakości życia. Wyprodukowanie nowego pięciolitrowego opakowania produktu Castrol wymaga zużycia o 20% mniej plastiku w porównaniu do poprzedniego. Produkty w takiej pojemności należą do najlepiej sprzedających się spośród gamy Castrol. W 2022 r. koncern wyprodukował w Europie 11 mln opakowań pięciolitrowych, 8,5 mln czterolitrowych, 38,5 mln jednolitrowych i 270 tys. półlitrowych.

Od 2019 r. nowe opakowania wprowadzono na kilku międzynarodowych rynkach Castrol, w tym w Chinach i Indiach, dzięki czemu firma zużyła o 4000 ton plastiku mniej w porównaniu z produkcją poprzednich opakowań małych produktów. Szacuje się, że w Europie nowe rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić około 1000 ton plastiku rocznie (łącznie w całym asortymencie).

5-litrowe oleje

Ostre narożniki pięciolitrowych baniek zastąpiono przemyślanymi krawędziami dodającymi im solidności i wytrzymałości, a udoskonalony ogólny kształt opakowania pozwala zmieścić ich więcej na paletach i półkach. Nacisk na optymalizację przestrzeni, widoczny m.in. w przesunięciu uchwytu do narożnika, przekłada się na możliwość umieszczenia obecnie o 28% więcej kartonów z czterolitrowymi opakowaniami na jednej palecie. Podobnie jest w przypadku kartonów z butelkami pięciolitrowymi – zamiast 28 na jednej palecie zmieści się ich teraz 36.

Aby chronić integralność produktów i zapewnić klientom dodatkowe potwierdzenie, że butelki zawierają oryginalne środki smarne i płyny Castrol, zastosowano szereg rozwiązań, w tym ułatwiającą stwierdzenie manipulacji nakrętkę z wytłoczonym logo Castrol oraz specjalny zgrzew.

- W miarę jak sektor mobilności i szerzej rozumiana branża zmierzają ku przyjaźniejszej dla środowiska przyszłości, klienci oczekują większego wyboru i coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań. Nowe opakowania są spójne z tą ideą oraz z nową tożsamością marki. Wszystko to pokazuje zaangażowanie Castrol w inwestowanie w przyszłość i tworzenie nowych możliwości rozwoju i sukcesu, przy jednoczesnym zaspokajaniu zmieniających się potrzeb naszych klientów - wyjaśnia Leszek Radzikowski, Sales Director Automotive Central Eastern Europe

Fot. Castrol

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony