Wydarzenia

Wydarzenia

Prawo

Wydarzenia rynkowe

11 miesięcy temu  22.11.2017, ~ Administrator   

Debata o przyszłości warsztatów niezależnych
Strona 1 z 2

Podczas XII Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który zgromadził kilkaset osób bezpośrednio związanych z polskim rynkiem motoryzacyjnym, odbyła się debata dotycząca przyszłości, jaka rysuje się przed warsztatami niezależnymi. Przygotowała ją Organizacja Pracodawców Motoryzacyjnych MOVEO.

Podczas Kongresu wiele mówiło się o elektromobilności, systemach przywołania auta do serwisu (autoryzowanego) oraz o zagrożeniu usunięcia uniwersalnego złącza diagnostycznego w samochodach. Nie mogło tych tematów zabraknąć również podczas sesji poświęconej przyszłości warsztatów niezależnych. Debatę zatytułowaną „Zmiany na rynku warsztatowym – czy przynależność do sieci warsztatowych gwarantuje rozwój?” prowadził Witold Rogowski. Na tytułowe pytanie odpowiadali: Robert Dierżanowski (Kierownik ds. Rozwoju Koncepcji Serwisowych w firmie Robert Bosch), Marta Ciesielska (Z-ca Kierownika ds. sieci własnych Inter Cars oraz Manager Projektu Młode Kadry) oraz Mariusz Maksym (Koordynator sieci ProfiAuto Serwis). Warto zauważyć, że do udziału w debacie zaproszeni byli również organizatorzy innych sieci warsztatowych, jednak nie zdecydowali się wziąć udziału w dyskusji.

Sesja była podzielona na dwie części. W pierwszej prelegenci przedstawili wizje zmian na rynku usług serwisowych oraz przedstawiali działania jakie podejmują w swoich sieciach. W drugiej części sesji odpowiadali na pytania dotyczące przyszłości jakiej mogą spodziewać się warsztaty zrzeszone w tych sieciach.

Robert Dzierżanowski zwrócił uwagę nie tylko na zmiany technologiczne jakie obserwujemy w motoryzacji, ale również na zmianę podejścia klienta do naprawy jego pojazdu. Wg Roberta Dzierżanowskiego ewentualne wyeliminowanie uniwersalnego złącza diagnostyczne w najbliższych latach nie będzie oznaczało bankructwa warsztatów niezależnych. Zwrócił również uwagę na fakt, że w ostatnich latach znacznie poprawił się dostęp do danych technicznych.

Marta Ciesielska podkreśliła, że warsztaty współpracujące z firmą Inter Cars mogą spokojnie zajmować się naprawianiem aut – wszelkie wsparcie (od szkoleń technicznych, poprzez szkolenia menadżerskie aż po księgowość) mają zapewnione od strony organizatora sieci. Wsparciem dla warsztatów jest również wdrożony i rozwijany przez firmę Inter Cars program „Młode Kadry” będący olbrzymim wsparciem dla placówek oświatowych.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony