Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia rynkowe

ponad rok temu  04.05.2017, ~ Administrator   

Delphi Automotive utworzy nową, niezależną spółkę
Strona 1 z 3

Firma Delphi Automotive PLC ogłosiła zamiar dokonania bezpodatkowego oddzielenia segmentu jednostek napędowych i utworzenia nowej, niezależnej spółki, której akcje będą przedmiotem obrotu giełdowego („Powertrain”). Zaraz po przeprowadzeniu tej transakcji, która powinna zostać sfinalizowana do marca 2018 roku, udziałowcy Delphi wejdą w posiadanie akcji obydwu spółek.

„Dzisiejsze obwieszczenie stanowi ekscytującą możliwość dla naszego biznesu; tworzy dwie niezależne spółki, z których każda koncentruje się na innych produktach, posiada sprawdzony model prowadzenia działalności i elastyczność umożliwiającą przyśpieszenie inwestycji w zaawansowane technologie, zapewniające rozwiązania najbardziej złożonych problemów naszych klientów” - mówi Kevin Clark, Prezes i Dyrektor Naczelny. „W okresie bezprecedensowych zmian w naszej branży, podstawowa siła zarówno naszych biznesów, jak i związków partnerskich umożliwi każdej z firm jeszcze lepszą koncentrację na ich unikatowych możliwościach, dalszym rozwoju najlepszych, zaawansowanych technologii i pomocy naszym klientom w nawigacji na drodze, która otwiera się przed nimi”.

Konwergencja technologii tworzących wielkie trendy w branży napędza rosnący popyt na zaawansowane urządzenia elektroniczne i zwiększoną moc obliczeniową, co odpowiada preferencjom klientów w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa, wydajności i konektywności. Jednocześnie przepisy regulujące emisję spalin i zużycie paliwa stają się coraz bardziej surowe na całym świecie, co wymaga zaawansowanych systemów zarządzania silnikiem i elektryfikacji w celu zwiększenia parametrów pracy - i spełnienia oczekiwań klientów.

„W przyszłości nowa mobilność będzie definiowana jako konwergencja automatycznego prowadzenia pojazdu, zwiększonej elektryfikacji i połączonej inforozrywki, a wszystko to będzie możliwe dzięki skokowemu wzrostowi siły obliczeniowej i inteligentnej architekturze pojazdu” - dodał Clark. „Dzięki naszej strategii wzrostu i rozwoju poprzez inwestycje organiczne, przejęcia i strategiczne związki partnerskie zestrojone z wielkimi trendami w branży - bezpieczeństwa, troski o środowisko i zwiększenia konektywności - nasze działy Architektury Elektrycznej/Elektronicznej oraz Elektroniki i Bezpieczeństwa mają dobrą pozycję do znacznego rozwoju jako jedyni w skali światowej dostawcy zintegrowanego „mózgu i układu nerwowego” pojazdu. Mamy zaawansowane technologie, możliwości inżynieryjne i strukturę kosztów, aby być globalnym liderem w gwałtownie zmieniającym się sektorze mobilności”.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony