Wydarzenia

Inne

Marketing w warsztacie

2 miesiące temu  26.05.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Drzwi otwarte Kształcenia Zawodowego w Volkswagen Poznań

Volkswagen Poznań organizuje „drzwi otwarte” (02-03.06) dla młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych, która swoją naukę chce kontynuować w szkołach branżowych i widzi swoją przyszłość w jednym z zawodów związanych z produkcją samochodów i podzespołów.

W tych dniach, w godz. od 10 do 18, na terenie zakładu Volkswagen Poznań spotkać się będzie można z nauczycielami praktycznej nauki zawodu, uczniami oraz absolwentami klas patronackich, jak również odwiedzić specjalnie przygotowane stoiska, na których prezentowana będzie oferta Kształcenia Zawodowego VWP, tj. cztery zawody przyszłości realizowane w ramach klas patronackich VWP. Będzie również możliwość odbycia zorganizowanej wycieczki po zakładzie, podczas której zobaczyć będzie można m.in. halę budowy karoserii i halę montażu modelu Volkswagen Caddy i T6.

Volkswagen Poznań od blisko 17 lat współpracuje z dwoma szkołami branżowymi: z Zespołem Szkół Nr 1 w Swarzędzu oraz z Zespołem Szkół Politechnicznych we Wrześni. W tych placówkach edukacyjnych, w klasach patronackich VWP, młodzież może pozyskać kwalifikacje odpowiadające wyzwaniom przemysłu 4.0 w takich zawodach jak: mechanik precyzyjny, elektromechanik pojazdów samochodowych, automatyk z elementami mechatroniki oraz nowość od roku 2022/2023 – mechatronik z elementami odlewnictwa. Edukacja w tych klasach daje możliwość praktycznej nauki zawodu bezpośrednio w zakładach Volkswagen Poznań.

Fot. Volkswagen Poznań

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony