Wydarzenia

Inne

28 dni temu  24.06.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 3 minuty

Ford na American Cars Mania 2024

W miniony weekend odbyła się w Katowicach największa w Polsce impreza fanów amerykańskiej motoryzacji – American Cars Mania 2024. Ford Polska był partnerem tegorocznej odsłony. To największe wydarzenie tego typu w Polsce i jedno z większych w Europie, które łączy klimat międzynarodowych zlotów motoryzacyjnych, targów branżowych oraz imprezy rekreacyjnej. Piknik, który gromadzi właścicieli pojazdów amerykańskich, wielu wystawców oraz tysiące widzów.

W tym roku na zlocie pojawiło się prawie 1400 samochodów. Wśród nich – na katowickiej murawie lotniska Muchowiec – stanęło 250 Mustangów, to 18 proc. wszystkich obecnych na imprezie samochodów. Fani motoryzacji, którzy w ty roku odwiedzili to miejsce mogli również podziwiać wiele innych modeli spod znaku niebieskiego owalu. Po zlotowych alejkach powoli krążyły na włączonych sygnałach sprowadzone z USA policyjne wersje modeli Ford Explorer czy Crown Victoria, pojawiło się również wielu właścicieli modelu Ford F-150. Natomiast na stoisku ze sprzętem wojskowym można było zrobić sobie zdjęcie z Fordem GPW – wojskowym samochodem terenowym z 1945 roku.

Premierowe pokazy Forda

Na specjalnie przygotowanym stoisku Ford Polska nie zabrakło nowości z portfolio marki oraz atrakcji dla odwiedzających. Punktem centralnym strefy był Mustang Dark Horse – specjalna wersja stworzona z myślą o najwyższych osiągach. Na ekspozycji pojawił się również zaprezentowany w kwietniu tego roku Mustang GT.

– American Cars Mania to niewątpliwie niezwykłe wydarzenie, które już na stałe zagościło w kalendarzu wystaw samochodowych i cieszę się, że mogliśmy w tym roku w nim uczestniczyć. Dla fanów prawdziwie amerykańskiej motoryzacji przygotowaliśmy na stoisku Ford Polska wiele ciekawostek. Odwiedzający, których frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, mogli obejrzeć najnowsze odsłony naszych modeli oraz zapoznać się w praktyce z legendarnymi właściwościami terenowymi Forda Bronco. Jazdy testowe tym autem odbywały się po specjalnie to tego przygotowanym torze off-roadowym – powiedział Mariusz Jasiński, Dyrektor Komunikacji i Public Relations Ford Polska.

Podczas American Cars Mania 2024 swoją polską premierę miał Ford F-150. Samochód został zaprezentowany przez Ford Multexim z Grupy PGD – firma została oficjalnym przedstawicielem tego modelu w Polsce.

Na ekspozycji Forda nie zabrakło innych nowości z portfolio marki. Odwiedzający mogli z bliska obejrzeć nową generację Forda Pumy – stylowego crossover zachwycającego dynamiczną sylwetką i zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi oraz przestronnym i funkcjonalnym wnętrzem. Kolejną atrakcją był nowy Ford Kuga – flagowego SUV-a marki, który niedawno przeszedł metamorfozę. Dzięki zaawansowanym systemom wspomagającym prowadzenie, wydajnym jednostkom napędowym oraz przestronnemu wnętrzu, nowa Kuga zapewnia komfort i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Pojawił się również nowy, w pełni elektryczny Explorer – pierwszy produkowany w Europie model elektryczny Forda, który zachwyca designem i możliwościami.

Na ekspozycji Forda nie zabrakło innych popularnych modeli marki, takich jak Mustang Mach-E, Ranger Raptor, Tourneo Custom czy Tourneo Courier.

Wybór najlepszego Mustanga

Dla posiadaczy Mustangów Ford Polska przygotował wyjątkową atrakcję z okazji 60. Rocznicy powstania modelu. Podczas imprezy odbył się konkurs na najlepszego Mustanga American Cars Mania 2024. Dla właścicieli zwycięskich samochodów przygotowano atrakcyjne nagrody w postaci kart paliwowych – za 1. miejsce 10 tys. zł, za 2. miejsce 5 tys. zł, za 3. miejsce 3 tys. zł, a także cztery wyróżnienia po 500 zł. Na zwycięzców czekało również 10 książek „Samochodem przez Alpy – trasy dla zuchwałych” – ufundowanych przez autora Macieja Ziemka, który prywatnie również jest właścicielem Forda Mustanga GT.

W czasie American Cars Manie 2024 można było oglądać zarówno klasyczne, pięknie odrestaurowane jak i nowoczesne maszyny, motocykle, ciężarówki oraz pojazdy militarne. Punktem centralnym imprezy była wystawa pojazdów zza oceanu, jednak towarzyszyło jej dużo innych atrakcji – były to między innymi zawody strongmanów, różne występy czy konkursy, zabawy i animacje.

Fot. Ford

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony