ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Wydarzenia

ponad rok temu  14.12.2017, ~ Administrator   

Grupa Bosch nagrodzona „Diamentem Top Industry 2017”

Grupa Bosch została nagrodzona prestiżowym tytułem „Diamenty Top Industry 2017” za inwestycje w Polsce w roku 2017. W konkursie nagradzane są firmy związane z branżą przemysłową, wyróżniające się innowacyjnością i mające znaczny wpływ na rozwój polskiej gospodarki, a także wyznaczające nowe trendy w dobie czwartej rewolucji przemysłowej.

– W tym roku Grupa Bosch świętuje 25-lecie obecności w Polsce. Ponad 100 mln Euro, które zainwestował koncern Bosch w naszym kraju  w roku 2017, traktujemy nie tylko jako duży wyraz zaufania do naszej organizacji, ale również do Polski. Z kolei nagroda przyznawana przez najbardziej opiniotwórcze gremium związane z przemysłem jest wyrazem zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni w naszym kraju przez środowiska biznesowo-naukowe – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas Gali wręczenia „Diamentów Top Industry".

Decydując o przyznaniu nagrody, członkowie Kapituły Konkursowej „Diamenty Top industry” docenili wysokość i różnorodność inwestycji Grupy Bosch w Polsce w roku 2017, na które składają się budowa dwóch fabryk BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego we Wrocławiu, rozbudowa zakładu produkcji materiałów ściernych siaAbrasives w Goleniowie (powierzchnia fabryki to 24,5 tys m2, docelowo ma zatrudnić ok. 400 pracowników), inwestycje w Fabryce układów hamulcowych Bosch w Mirkowie k/ Wrocławia (w której produkowany jest m.in. iBooster – zespół mocy hamowania nowej generacji wykorzystywany w samochodach elektrycznych, np. w Tesli) oraz inwestycje w rozwój działu IT, do którego zatrudniono dodatkowych 100 osób i który realizuje projekty dla całej Grupy na świecie w obszarach IoT, I4.0, smart home czy smart city.  

– Rok 2017 jest dla Grupy Bosch w Polsce wyjątkowy – zakończyliśmy budowę trzech fabryk, co oznacza, że mamy już ich teraz osiem. Zatrudniamy prawie 8 tysięcy osób w całym kraju. Przewidujemy, że obroty w 2017 roku wzrosną, a nasza pozycja rynkowa jest coraz mocniejsza. To według nas najlepszy sposób na świętowanie jubileuszu – mówi Krystyna Boczkowska. 

W naszym kraju Grupa Bosch jest reprezentowana przez cztery spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., Bosch Rexroth Sp. z o.o., BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o., sia Abrasives Sp. z o.o. Grupa posiada w Polsce 8 fabryk: fabryki dużego sprzętu AGD w Łodzi i Wrocławiu, fabrykę drobnego AGD Zelmer, fabrykę produkującą układy hamulcowe we Wrocławiu i oraz fabrykę siaAbrasives w Goleniowie, w której są produkowane i konfekcjonowane materiały ścierne.

Bosch należy do najlepiej rozpoznawalnych i godnych zaufania marek w Polsce. Nieustannie zwiększa też swoje zaangażowanie w naszym kraju poprzez inwestycje i poszukiwanie nowych obszarów ekspansji. Obecnie firma przeobraża się w czołowego dostawcę rozwiązań IoT, tworząc nowe koncepcje mobilności, wyznaczając trendy w dziedzinie inteligentnych domów i miast oraz w Przemyśle 4.0.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony