Wydarzenia

Autoelektryka

Wydarzenia rynkowe

2 miesiące temu  25.07.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Grupa Renault i Vitesco Technologies nawiązują współpracę

Grupa Renault, jeden z wiodących podmiotów w branży motoryzacyjnej i Vitesco Technologies, światowy lider w produkcji nowoczesnych zespołów napędowych i rozwiązań w zakresie elektryfikacji pojazdów, poinformowały o podpisaniu porozumienia o strategicznym partnerstwie na rzecz wspólnego rozwoju i produkcji zintegrowanych zespołów elektroniki mocy "One Box" do elektrycznych i hybrydowych zespołów napędowych.

W ramach tego porozumienia obaj partnerzy połączą swoje siły w celu wykorzystania posiadanego know-how i doświadczenia do wspólnego opracowania unikatowego na rynku rozwiązania w zakresie elektroniki mocy. Grupa Renault wniesie swoje doświadczenie w zakresie napędów elektrycznych i hybrydowych, a Vitesco Technologies dostarczy technologie i metody produkcji „best in class”.

Celem tej współpracy jest stworzenie rozwiązania, które pozwoli połączyć w jednej obudowie wszystkie elementy systemu: przetwornicę DC-DC1, ładowarkę pokładową OBC2 i falownik3. Specjaliści z Grupy Renault i Vitesco Technologies określą komponenty i procesy montażu „One Boxa” z wykorzystaniem najnowszych zaawansowanych technologii w celu zapewnienia najwyższego poziomu konkurencyjności pod względem wydajności i kosztów.

Koncepcja „One Box”

Koncepcja „One Box” pozwoli również radykalnie zwiększyć zwartość konstrukcji (o 45% mniejsza objętość) i zmniejszyć masę przyszłych modeli Renault z korzyścią dla przestronności wnętrza i komfortu pasażerów. Konfiguracje i montaż poszczególnych komponentów będą dostosowane do poszczególnych typów napędów elektrycznych i hybrydowych. Zespoły specjalistów pracujących nad platformą będą ulokowane głównie w Tuluzie.

Koncepcja „One Box” będzie wykorzystana w układach wysokonapięciowych wiodących elektrycznych i hybrydowych modeli Renault od 2026 roku. Grupa Renault planuje ulokowanie produkcji nowego rozwiązania, przeznaczonego do modeli w 100% elektrycznych, w swoich zakładach na terenie Francji. Dzięki nowemu partnerstwu Grupa Renault rozszerzy swoją kontrolę nad łańcuchem wartości produkcji samochodów elektrycznych poprzez włączenie do niego unikatowego systemu elektroniki mocy „all-in-one”, opracowanego przy współudziale konstruktorów firmy.

Jednocześnie w ramach partnerskiej współpracy Grupa Renault zapewni firmie Vitesco Technologies wieloletni rynek zbytu na elektronikę mocy przeznaczoną do hybrydowych modeli Renault. Ponadto Vitesco Technologies dostarczać będzie Grupie Renault, poczynając od 2025 roku, „High Voltage Box”, który łączy w sobie przetwornicę DC/DC oraz ładowarkę i jest przeznaczony do modeli elektrycznych z akumulatorem trakcyjnym.

Fot. Grupa Renault

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony