Wydarzenia

Marketing w warsztacie

ponad rok temu  17.04.2023, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Grupa Volkswagen składa zobowiązanie odnośnie surowców skórzanych

Koncern zobowiązał się do bardziej zrównoważonego pozyskiwania skóry. Marki Grupy Volkswagen dołączyły do organizacji Leather Working Group (LWG), a nowe specyfikacje obowiązujące przy zamawianiu skóry zostały wprowadzone już na początku 2022 roku.

LWG jest organizacją non-profit z siedzibą w Milton Keynes w Wielkiej Brytanii. Zapewnia ona przejrzystość, a także jednolite standardy środowiskowe i społeczne dla łańcucha dostaw skór na całym świecie. Oferuje również certyfikację producentów skór. Około 2000 firm członkowskich LWG reprezentuje ponad jedną czwartą światowej produkcji gotowej skóry. Członkowie to firmy z całego łańcucha dostaw skóry, od garbarni do przemysłu przetwórstwa skóry i stowarzyszeń do handlowców i nabywców.

- Grupa Volkswagen przejmuje na siebie odpowiedzialność za zrównoważone i przejrzyste łańcuchy dostaw. Dołączenie do LWG to ważny krok. Wiedza organizacji pomoże nam wykorzystywać skórę w jeszcze bardziej zrównoważony sposób - ogłosił Dirk Grosse-Loheide, członek zarządu marki Volkswagen odpowiedzialny za zakupy i członek rozszerzonego komitetu wykonawczego.

- Skóra dla naszych klientów jest symbolem jakości. Wraz z naszymi dostawcami zobowiązujemy się do przestrzegania przyjętych na całym świecie standardów. Istotną rolę mają tu do odegrania także zakłady, w których produkowane są skóry. Powinny one otrzymać certyfikację od LWG - wtóruje mu Barbara Frenkel, członek zarządu ds. zakupów w Porsche.

W Grupie Volkswagen to właśnie Porsche jest odpowiedzialne za ocenę ryzyka dla zrównoważonego rozwoju w zakresie zaopatrzenia w skórę i związane z tym procedury.

Przystąpienie do Leather Working Group stanowi element ambitnej strategii zrównoważonego rozwoju Grupy Volkswagen. W 2021 roku Grupa opublikowała swój pierwszy Raport Odpowiedzialnych Surowców. W raporcie Volkswagen szczegółowo przedstawia swoją metodologię i działania w ramach nowo stworzonego systemu zarządzania zakupami surowców. Raport obejmuje 16 surowców wysokiego ryzyka, w tym materiały akumulatorowe, takie jak lit i kobalt, ale także skórę.

Nowe specyfikacje obowiązujące przy zamawianiu skóry zostały wprowadzone na początku 2022 roku. Od kwietnia 2022 r. dostawcy są zobowiązani do ich przestrzegania w przypadku wszystkich nowych zamówień. Specyfikacje wymagają zarówno podania kraju pochodzenia surowca, jak i certyfikatu zrównoważonego rozwoju specyficznego dla skóry – wydanego na przykład przez LWG. Volkswagen wymaga więc od swoich dostawców poszanowania dobrostanu zwierząt i odpowiedzialności w produkcji i przetwarzaniu skóry. Na przykład należy przestrzegać ścisłych kryteriów dotyczących zużycia wody i unikania jej zanieczyszczenia w procesie garbowania. Z zasady marki Volkswagen nie używają żadnych skór, które przyczyniają się do nielegalnej wycinki lasów.

Fot. Grupa Volkswagen

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony