ReklamaBilbord TTM 16.01-31.01 Kamila Sebastian

Wydarzenia

Paliwa i oleje

Warto wiedzieć

Wydarzenia

5 miesięcy temu  29.08.2019, ~ Administrator   

Gymkhana GRiD 2019 w Polsce! Już wkrótce
Strona 1 z 2

Po spektakularnej edycji w Południowej Afryce, w tym roku legendarne zawody Gymkhana GRiD zawitają do Polski. Już 7 września przy Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie będzie można oglądać światowe sławy motorsportu. Wśród zaproszonych gwiazd znajdą się m.in. Petter Solberg oraz Bartosz Ostałowski, wybitni kierowcy oraz drifterzy, którzy są wspierani przez markę Castrol EDGE.

Petter Solberg to prawdziwa sława w dziedzinie motosportu – jeden z najbardziej rozpoznawalnych oraz utytułowanych kierowców w wyścigach rally oraz rallycrossu. W 2003 zdobył rajdowe mistrzostwo świata World Rally Championship, zaś w 2014 i 2015 roku tytuły mistrza świata FIA World Rallycross Championship.

Solberg wygrał Gymkhana GRiD w 2016 r., następnie przez dwa lata w 2017 i 2018 roku ocierał się o zwycięstwo minimalnie przegrywając ze swoim kolegą z PSRX Volkswagen Johanem Kristofferssonem. W tegorocznym starciu Solberg celuje w pierwsze miejsce i tu przygotowanie auta będzie oczywiście kluczowe. Norweg wystartuje w samochodzie VW Polo R RX Supercar o pojemności silnika 2000cc i 600 koniach mechanicznych pod maską. Gymkhana GRiD to połączenie autocrossu, driftu i ścigania się na czas, gdzie kierowcy walczą o wygraną zarówno między sobą, jak i z czasem.

Solberg, z zamiłowania mechanik i pasjonat motoryzacji, zawsze stawia na perfekcyjne przygotowanie samochodu:

W motosporcie wszystko opiera się na niezawodności. Tylko dzięki temu można przekraczać granice i osiągać wysokie wyniki w chwilach dużego obciążenia – mówi Norweg – Castrol EDGE pozwala mi wycisnąć z samochodu najwięcej, bez zmartwienia, że wzmożone tarcie zniszczy silnik. Dlatego od wielu lat ja i moja rodzina korzystamy z olejów marki Castrol.

Dzięki technologii Fluid TITANIUM Castrol EDGE fizycznie zmienia swoją strukturę na poziomie molekularnym - wzmacnia się pod obciążeniem, tak aby zachować dystans pomiędzy metalowymi powierzchniami i zmniejszyć tarcie. Gdy ciśnienie spada, olej wraca do swojego stanu płynnego.

W Warszawie Petter Solberg będzie miał okazję zmierzyć się z prawdziwym fenomenem światowego driftu - Bartkiem Ostałowskim. Znany w Polsce promotor życia bez barier Ostałowski, jest jedynym na świecie profesjonalnym drifterem, który prowadzi auto stopą. Dzięki Castrol EDGE będzie mógł zaprezentować swoje umiejętności na Gymkhana GRiD 2019.

Jestem ogromnie podekscytowany tym startem – komentuje Ostałowski. „Rywalizować pośród największych światowych gwiazd motosportu to dla mnie ogromne wyróżnienie, ale także wyzwanie. Te zawody znacznie różnią się od tych, w których startuję na co dzień. Zrobię wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony – dodaje.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony