ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Wydarzenia

Wydarzenia rynkowe

7 miesięcy temu  06.07.2018, ~ Administrator   

Hengst nagrodzony Partslife Environment Award

Koncepcja filtra Blue-on składa się z pokrywy, która została zaprojektowana jako element dożywotni, trzpienia ze zintegrowanym zaworem obejściowym filtra, tzw. „by pass”, zaworem przeciwpowrotnym oraz wymiennym elementem filtrującym.

Ekspert w dziedzinie filtracji został po raz kolejny wyróżniony za Blue.on - oszczędzającą zasoby alternatywę dla metalowego filtra typu „Spin-on”.

Specjaliści od filtracji z Münster po raz kolejny na podium – tym razem z nagrodą Partslife Environment Award za filtr Blue.on, produkt opracowany przez firmę jako trwała alternatywa dla przykręcanych filtrów oleju.

Główną ideą „Blue-on” było stworzenie zrównoważonego filtra oleju, który można zastosować zamiast metalowego filtra, tzw. „Spin-on”. Na całym świecie po drogach jeździ około 800 milionów pojazdów wyposażonych w przykręcane filtry oleju. W pojazdach tych podczas wymiany oleju usuwany jest cały filtr wraz z puszką, co wiąże się z koniecznością utylizacji pozostałego w filtrze oleju, jako odpadu niebezpiecznego oraz przetworzenia części metalowych i stalowych z tego filtra. Taka wymiana znacznie obciąża środowisko, a suma odpadów wynosi 500 000 ton stali (równowartość 50 wież Eiffla) i 142 000 ton zużytego oleju (tankowiec Suezmax).

Nagroda została przyznana już siódmy rok z rzędu, a w składzie jury Partslife znalazły się cenione osobistości m.in.: specjalista ds. rynku wtórnego i prezes GVA - Hartmut P. Röhl, dyrektor generalny VREI - Thomas Fischer oraz dr Harald Weigand - profesor na Uniwersytecie Nauk Stosowanych Mittelhessena i Volkera Angresa, kierownik zespołu środowiskowego ZDF i moderator telewizyjny. Wszyscy wyżej wymienieni są ekspertami w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w sektorze przedsiębiorstw.

Nagroda została wręczona podczas gali w Wiesbaden z udziałem MCs Claudii Kleinert i Volkera Angresa. Hengst postanowił przeznaczyć nagrodę pieniężną na wsparcie Fundacji Petera Maffaya i Verein Herzenswünsche.

Tagi: Hengst,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony