Wydarzenia

Warto wiedzieć

miesiąc temu  15.03.2024, ~ Michał Żak - ,   Czas czytania 2 minuty

Hyundai i Iveco z listem intencyjnym

Dzisiaj obie firmy podpisały list intencyjny, wzmacniając swoje partnerstwo z myślą o rozwiązaniach w zakresie elektrycznych samochodów ciężarowych o dużej ładowności, w tym zarówno elektrycznych pojazdów akumulatorowych (BEV), jak i pojazdów z ogniwami paliwowymi (FCEV) na rynki europejskie.

Wczoraj Ford Trucks marka należąca do Ford Otosan, producenta ciężkich pojazdów użytkowych oraz IVECO podpisały porozumienie. Dziś Hyundai Motor Company i Iveco Group ogłaszają zacieśnienie współpracy, aby zdynamizować innowacje w sektorze pojazdów użytkowych.

Hyundai Motor i Iveco Group nawiązały współpracę w marcu 2022 roku. Od tego czasu firmy osiągnęły szereg kluczowych etapów realizacji wspólnych projektów. We wrześniu 2022 r. zaprezentowały pierwszy pojazd elektryczny IVECO eDaily na ogniwa paliwowe na targach IAA Transportation w Hanowerze. Następnie w październiku 2023 r. na Busworld w Brukseli zadebiutował IVECO BUS E-WAY H2. Niedawno, w lutym tego roku, obie firmy ogłosiły podpisanie umowy na dostawę całkowicie elektrycznego lekkiego pojazdu użytkowego IVECO dla Europy, opartego na platformie Hyundai eLCV.

Założona w 1967 roku firma Hyundai Motor Company jest obecna w ponad 200 krajach i zatrudnia ponad 120 000 pracowników zaangażowanych w rozwiązywanie rzeczywistych wyzwań związanych z mobilnością na całym świecie. Opierając się na wizji marki "Postęp dla ludzkości", Hyundai Motor przyspiesza swoją transformację w dostawcę inteligentnych rozwiązań w zakresie mobilności. Firma inwestuje w zaawansowane technologie, takie jak robotyka i Advanced Air Mobility (AAM), aby wprowadzić rewolucyjne rozwiązania w zakresie mobilności, jednocześnie dążąc do otwartych innowacji w celu wprowadzenia przyszłych usług mobilności.

Fot. Hyundai / Iveco

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony