ReklamaB1 - prenumerata NW podstrony

Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

6 miesięcy temu  14.11.2018, ~ Administrator   

Johnson Control sprzedaje dział zajmujący się akumulatorami

Konferencja prasowa Johnson Controls na targach Automechanika Franfkurt 2018. fot. Mirosław Giecewicz

Firma Johnson Controls ogłosiła sprzedaż działu Power Solutions Business, do którego należy znana marka akumulatorów VARTA. Nabywcą została firma Brookfield Business Partners L.P., a kwota transakcji to 13,2 miliarda dolarów.  Transakcja będzie ostatecznie sfinalizowana do 30 czerwca 2019 r.

Sprzedaż ta bynajmniej nie oznacza, że Power Solutions ma jakiekolwiek problemy rynkowe. W roku finansowym 2018 spółka wygenerowała 8,0 miliarda USD przychodu i 1,68 miliarda USD zysku przed odsetkami, podatkami, amortyzacją ("EBITDA"). Skąd więc ta decyzja?

- Sprzedaż Power Solutions zwiększy naszą elastyczność finansową i usprawni nasz portfel, co pozwoli skupić się na działaniach w sektorze budowlanym - mówi George Oliver, dyrektor generalny Johnson Controls.

Szacuje się, że wpływy gotówkowe netto wyniosą 11,4 mld USD po opodatkowaniu i kosztach związanych z transakcjami. Spółka prawdopodobnie przeznaczy od 3 do 3,5 mld USD wpływów na spłatę zadłużenia i utrzymanie ratingu kredytowego na poziomie inwestycyjnym. Pozostałe wpływy będą dostępne do zwrotu akcjonariuszom. Szczegółowe informacje zostaną ogłoszone po zakończeniu transakcji.

- Dziękuję zespołowi Power Solutions za ich znaczący wkład na przestrzeni lat i zaangażowanie - dodaje George Oliver.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony