Wydarzenia

Paliwa i oleje

Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  29.05.2019, ~ Administrator   

Kolejne wyzwania w Dacii Duster ELF Cup

W drugi weekend czerwca rozpoczyna się III edycja Dacia DusterELF Cup. Podobnie jak poprzednio Partnerem Tytularnym tego pucharu została marka ELF.

Dacia Duster ELF Cup to lokalna inicjatywa skierowana do amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w profesjonalnym motorsporcie. Organizatorzy postawili na niezwykle wymagający, ale też zapewniający niebywałe wrażenia cykl cross-country. Od samego początku rywalizacje te włączone są do Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Nowością w tym sezonie jest zaliczenie części punktów do Pucharu Świata FIA Cross-Country.

Przed wyzwaniami stoją nie tylko kierowcy i piloci, ale też inżynierowie i mechanicy modyfikujący cywilne Dacie Duster do specyfikacji wyczynowej S2. Obejmują one podstawowe elementy, jak silnik, skrzynia biegów, układ przeniesienia napędu czy chłodzenia. Przy takich projektach niezbędna jest współpraca z doświadczonym producentem olejów silnikowych, przekładniowych i środków eksploatacyjnych.

Marka ELF od dawna angażuje się w sporty motorowe, od jednośladów i quadów, poprzez samochody rajdowe i wyścigowe, po pojazdy ciężarowe. Zdobyte w ten sposób doświadczenia pozwalają nam na opracowanie najwyższej jakości produktów, które wprowadzamy na rynek detaliczny - mówi Ewa Kalinowska, dyrektor Marketingu i Badań Rynkowych w Total Polska. - Takie działania procentują w postaci zaufania do naszych produktów tak mechaników, jak i kierowców. Świadczy o tym rosnąca sprzedaż, której dynamika zauważalna jest od rozpoczęcia współpracy w ramach Dacia Duster ELF Cup.

Overlimit, firma zajmująca się przygotowaniem Dacii Duster do sezonu pucharowego, korzysta z bogatych doświadczeń Krzysztofa Hołowczyca. Wspólnie z inżynierami marki ELF dobierana jest specyfikacja produktów. W nadchodzącym sezonie również tworzy je zestaw: olej silnikowy ELF EVOLUTION FULL-TECH FE 5W-30, olej przekładniowy TOTAL TRANSMISSION DUAL 8 FE 80W-90, płyn do skrzyni biegów TRANSELF NFP 75W-80, olej do wspomagania układu kierowniczego ELFMATIC G3, płyn do układu hamulcowego ELF FRELUB 650 oraz płyn do układu chłodzenia COOLELF AUTO SUPRA -37 st. C.

Tak wyposażone Dacie Duster poddane zostaną próbom podczas czterech rund w Polsce oraz jednej na Węgrzech. W panujących na trasie ekstremalnych warunkach muszą zapewnić optymalną ochronę zarówno samochodom, jak i załogom. Co ciekawe, użyte produkty nie różnią się składem od tych dostępnych na rynku detalicznym.

W świecie sportów motorowych nasze drogi z Renault niejednokrotnie się już przeplatały. Działamy także lokalnie, dlatego propozycję dołączenia do Dacia Duster ELF Cup można by uznać za krok naturalny, niemniej dziękuję organizatorom za obdarzenie nas ogromnym zaufaniem – mówi Benoit Pimont, dyrektor generalny Total Polska. - Cieszę się, że po raz trzeci z rzędu zostaliśmy Partnerem Tytularnym tej serii wyścigów. Nie traktujemy tego jako rutyny, wciąż towarzyszy nam ta sama ekscytacja, bo świetnie przygotowanym zawodnikom i samochodom muszą dorównać nasze produkty.

Kalendarz Dacia Duster ELF Cup 2019:

 • I Kłodzki Rajd Samochodów Terenowych 7-9 czerwca,
 • Polskie Safari 2-4 sierpnia,
 • Baja Poland 29 sierpnia-1 września,
 • Baja Szczecinek 21-22 września,
 • Raid of Champions 8-10 listopada.

Media do artykułu

RELACJA Z EDYCJI 2017

Dacia Duster Elf Cup to rajd, w którym kierowcy rywalizują głównie umiejętnościami, a nie posiadanym sprzętem. Każdy samochód biorący udział w wyścigach to seryjna Dacia Duster. Wyścig ten jest częścią Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Wyniki każdego rajdu będą się liczyły do klasyfikacji generalnej tego pucharu.

W ten weekend podczas Warszawskiego Safari odbyła się kolejna runda Dacia Duster Cup. Na zaproszenie marki Elf odwiedziliśmy miasteczko serwisowe po pierwszym dniu zmagań. Dodajmy, że Elf dostarcza produkty dla ekip biorących udział w pucharze. Są to oleje silnikowe (LF EVOLUTION FULL-TECH FE 5W-30), przekładniowe (TOTAL TRANSMISSION DUAL 8 FE 80W-90), płyn do skrzyni biegów (TRANSELF NFP 75W-80), olej do wspomagania układu kierowniczego (ELFMATIC G3), płyn do układu hamulcowego (ELF FRELUB 650) oraz płyn do układu chłodzenia (COOLELF AUTO SUPRA -37 st. C).

Płyny w samochodach podczas warszawskiej edycji Dacia Duster Elf Cup nie zawiodły. Mechanicy po pierwszym dniu zmagań pracy mieli sporo, ale awarie dotyczyły głównie uszkodzeń mechanicznych pojazdów. Silniki czy skrzynie biegów serwisu nie wymagały.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony