Wydarzenia

Warto wiedzieć

Wydarzenia

8 miesięcy temu  20.01.2020, ~ Administrator   

Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego już w kwietniu
Strona 1 z 2

Spotkają się na nim przedstawiciele najważniejszych organizacji i firm związanych z branżą motoryzacyjną, a także eksperci, politycy oraz środowiska naukowe. Kolejna, XV już edycja Kongresu Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego organizowanego z inicjatywy SDCM, zapowiada się niezwykle ciekawie i z pewnością zaskoczy różnorodnością poruszanych zagadnień.

Już teraz warto zarezerwować sobie czas 20-21 kwietnia, kiedy to warszawski hotel Sound Garden na dwa dni stanie się motoryzacyjnym centrum Polski. Po raz piętnasty spotkają się tam przedstawiciele branży, oraz osoby z nią związane, by dyskutować o najważniejszych dla przemysłu i rynku problemach i wyzwaniach. A ich lista jest długa.

O przyszłości - najbliższej i tej trochę bardziej odległej

Kończy się dekada, a wraz z nią również pewna epoka w motoryzacji. Czeka nas czas wytężonej pracy. Uzgodnione ostatnio limity CO2 dla samochodów są najbardziej ambitne na świecie i przyniosą prawdziwy postęp na drodze do mobilności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla. Jednak ogłoszony przez Przewodniczącą Komisji Europejskiej Green Deal (Zielony Ład) może te wyśrubowane normy jeszcze bardziej zaostrzyć, a to już zachwiałoby europejską motoryzacją. Zamiast więc podnosić poprzeczkę do poziomu nie do przeskoczenia, należałoby skoncentrować się na działaniach umożliwiających transformację i realizację właśnie wyznaczonych celów. Najbliższy Kongres SDCM będzie okazją do dyskusji o tym, jak europejska polityka klimatyczna wpłynie na przemysł motoryzacyjny. Drugim arcyważnym tematem są rozpoczynające się właśnie prace dotyczące przyszłości GVO, regulacji mającej kolosalne znaczenie dla rynku motoryzacyjnego. Gorących tematów do omówienia zatem nie zabraknie - zapowiada Alfred Franke, prezes Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych.

Tradycyjnie przedstawione zostaną dane na temat aktualnej sytuacji przemysłu, handlu i usług w motoryzacji. Odbędą się także interaktywne sondaże oraz zostaną przedstawione prognozy rozwoju całej branży w najbliższym czasie. Nie zabraknie też rozmów o tzw. megatrendach, czyli rynkowych tendencjach, które będą miały istotny wpływ zarówno na producentów i dystrybutorów, jak i warsztaty motoryzacyjne.

Do przygotowania oraz udziału w Kongresie włączyły się instytucje i organizacje związane z branżą. Poza głównym organizatorem, czyli SDCM, będą to m.in. międzynarodowe organizacje branżowe: CLEPA – reprezentująca interesy producentów części oraz FIGIEFA – zajmująca się obroną interesów dystrybutorów.

Tagi: SDCM,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony