Wydarzenia

Części i regeneracja

2 miesiące temu  06.05.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

LKQ Corporation ogłasza wyniki za pierwszy kwartał

Początek 2022 roku dla wielu firm był czasem wyzwań spowodowanych inflacją, wzrostem cen energii oraz konfliktem na Ukrainie. LKQ Corporation poradziło sobie w tym trudnym okresie i prezentuje wyniki za pierwszy kwartał 2022 roku.

Sytuacja geopolityczna i gospodarcza na świecie wprowadza wiele niepewności w sektor biznesowy. Jednak dla LKQ Corporation pierwszy kwartał 2022 roku z punktu widzenia finansów i stabilności firmy był pozytywny. Przychody w wysokości 3,3 miliarda dolarów (wzrost o 5,6% rok do roku) sprawiają, że firma z optymizmem patrzy w przyszłość. Świadczą o tym skorygowane prognozy na ten rok, które w szczegółach są dostępne w załączniku nr 1. Jest to dobra informacja również dla regionalnych oddziałów firmy jak ELIT Polska, który z sukcesem realizuje wcześniej założoną strategię.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z organicznego wzrostu przychodów osiągniętego przez zespół LKQ Europe w I kwartale, wynikającego z wyższych wolumenów, ale także wyższych cen sprzedaży. Aktywnie pracujemy nad radzeniem sobie z wyzwaniami związanymi z COVID-19, rosnącą inflacją, ciągłymi zakłóceniami w łańcuchu dostaw oraz wojną na Ukrainie. Nawet w tym bardziej zmiennym otoczeniu rynkowym jesteśmy przekonani o naszej zdolności do osiągania dwucyfrowych marż EBITDA w tym roku. Wspieramy naszych kolegów na Ukrainie i nadal będziemy udzielać im naszego wsparcia i pomocy. LKQ kontynuuje swoje inicjatywy w zakresie zrównoważonego rozwoju, dbając o zaangażowanie pracowników, redukcję emisji i wsparcie dla społeczności - powiedział Arnd Franz, Dyrektor Generalny LKQ Europe.

W regionie CEE w I kwartale kontynuowaliśmy starania o zapewnienie klientom wysokiej jakości usług. Pomimo rosnącej inflacji i kosztów energii, które również wpłynęły na koszt towarów, udało nam się zrealizować naszą strategię.

- Jesteśmy naprawdę dumni, że większość naszych oddziałów na Ukrainie nadal działa, a koledzy kontynuują swoją oddaną pracę. Nasze myśli i serca są z nimi i wspieramy je najlepiej, jak potrafimy - dodaje Andras Lorincz, CEO LKQ Central and Eastern Europe (CEE).

O LKQ Europe

ELIT Polska jest częścią LKQ Europe, spółka zależna LKQ Corporation z siedzibą w Zug w Szwajcarii, jest wiodącym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i przemysłowych w Europie. Obecnie zatrudnia około 26 000 osób z siecią ponad 1000 oddziałów i około 6,1 miliarda dolarów przychodu w 2021 roku. Organizacja dostarcza ponad 100 000 niezależnych warsztatów w ponad 20 krajach europejskich.

W skład grupy wchodzą Euro Car Parts, LKQ Fource, RHIAG Group, Elit, LKQ CZ i STAHLGRUBER Group, a także specjalista ds. recyklingu Atracco. LKQ posiada również udziały mniejszościowe w Mekonomen Group.

Fot. LKQ Europe

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony